מחאה בפייסבוק: "פער של 59% בין מחיר קפה עלית בארץ ובאוסטרליה"

יותר מ-1,500 גולשים שתפו בפייסבוק מודעה הקוראת להחרים את מוצרי שטראוס-עלית. לטענת מארגני המחאה החדשה קיים פער של כ-60% בין מחיר קפה טורקי עלית בארץ, לבין מחירו באוסטרליה. חלק מהגולשים דווקא מתנגדים ליוזמה: "יקר לכם - אל תקנו"

מחאה נגד מחירי הקפה (פייסבוק)

מחאת הקוטג' החדשה? מחאה חדשה שצוברת תאוצה בפייסבוק קוראת לצרכנים להחרים את מוצרי שטראוס-עלית. על פי המארגנים, קיים פער של 59% בין מחיר קפה טורקי הנמכר בארץ לזה המוצג על המדפים באוסטרליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במודעה שזכתה עד כה לכ-900 לייקים ויותר מ-1,500 שיתופים מוצגת שקית קפה טורקי עלית בחנות באוסטרליה כשמחירה 1.5 דולר אוסטרלי - 6.30 שקלים. לידה מוצגת אותה שקית בדיוק בסניף "שופרסל" ברמת השרון במחיר של 9.99 שקלים.

מארגני החרם כותבים בצמוד לתמונה: "איך זה שקפה טורקי עלית, הקפה 'הכי ישראלי', עולה בארץ יותר מבאוסטרליה?! פשוט: שטראוס-עלית היא מונופול מוכרז גם בתחום הקפה בישראל, בגלל שאין תחרות אמיתית אז גם בקפה עושקים אותנו. והקפטן? כבר מזמן בטח היגר לאוסטרליה".

בנוסף הם מציינים: "כעת יבואו המגיבים בתשלום ויגידו שקפה זה מותרות.. נראה שהם לא ינוחו עד שנחיה כאן על לחם ומים! אז מה עושים? הכלל פשוט: 'יקר? - לא קונים!' משנים את המצב מלמטה, דרך הארנק. כל אחד מאיתנו משפיע".

הפרסום בפייסבוק גרר שלל תגובות, חלקן אוהדות וחלקן פחות. "יקר לכם, אל תקנו, אבל אתם קונים בלי גבולות - מכוניות, מותגים, דירות בילויים", כתב אחד הגולשים. גולש נוסף ציין: "בירוחם זה עולה 5.20 שקלים. תסמכו עלי".

בשטראוס סירבו להגיב לכתבה.