כך ישפיעו הגזירות הכלכליות עליכם

הממשלה אישרה היום את הגזירות הכלכליות שצפויות להשפיע על כל משפחה בישראל בצורה משמעותית. לדוגמא, מי שתכנן רכישת דירה או רכב צפוי להוציא אלפי שקלים מעבר למה שציפה. "גם מי שרכש רכב לפני שבועות אבל יקבל אותו אחרי ה-1 באוגוסט ישלם לפי מעמ"מ של 17%", הדגיש נציג מכירות של חברת רכב מוכרת

העלאת המע"מ שצפויה להיכנס לתוקף בעוד יומיים, תשפיע על חשבון ההוצאות של כל משפחה בישראל. על רוכשי הדירות היא צפויה להעיק ולהכביד על מחירי הנד"לן הגבוהים במילא. "בטווח הבינוני והארוך תיגרם העלאה ביותר מאחוז אחד", טוען ראול סורנו, מנכ"ל חברת בנייה.

רוכשי דירות המבקשים להקל על עצמם ולו במעט, מנסים בימים אלו להקדים את תשלום המשכנתא החודשית כדי ליהנות ממע"מ בשיעור של 16% בלבד. "הרבה אנשים מקדימים את הרכישה ומקדימים תשלומים כדי להימנע מהתוספת, עבור הרבה מאוד אנשים זה סכום מאוד משמעותי", טוען יעקב אטרקצ'י, מנכ"ל חברת אאורה.

גם מי שתכננו הוצאה חד פעמית גבוהה, כמו רכישת רכב לדוגמא, צפויים להוסיף מאות ואלפי שקלים למחיר בעקבות עליית המע"מ. משיחות עם מספר סוכנויות רכב עולה כי גם מי שינסה לרכוש רכב מחר ייאלץ לשלם לפי התעריף הגבוה. "מי ששילם לפני שבוע עוד ייהנה, מי שקנה השבוע או בימים האחרונים יספוג את המע"מ החדש", סיפר נציג מכירות של חברת רכב מוכרת.

המשמעות עבור הרוכשים היא שצריך להמשיך לנסות ללחוץ בגזרת המחיר במקום לחפש דרך לעקוף את גזירת המע"מ. מתברר כי גם מי שחתם על עסקה לרכישת רכב לפני זמן רב, ייאלצו לשלם 17% מעמ"מ אם מועד מסירת הרכב יהיה לאחר ה-1 באוגוסט. "מי שרכש את הרכב ולא יקבל אותו עד מחר, ניאלץ לבטל לו חשבונית ולהוציא חדשה לפי המע"מ החדש", הדגיש נציג סוכנות הרכב.

אלה רק חלק מהתוצאות של העלאת המע"מ, חלק מהגזירות שכולנו נרגיש היטב בקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת