ישראל ואירופה חתמו על הסכם "שמיים פתוחים"

ישראל והאיחוד האירופי חתמו הבוקר בראשי תיבות על הסכם "השמיים הפתוחים" שצפוי להביא לעלייה משמעותית בטיסות הנכנסות לישראל ולעלייה דרמטית בתיירות. שר התחבורה ישראל כץ שהורה על החתימה, ציין כי המהלך צפוי להביא להוזלה משמעותית במחירים לצרכן הישראלי. "נהפוך לחלק אינטרגלי מהאיחוד בתחום התעופה", הוסיף

נחתם הסכם "השמיים הפתוחים", ארכיון (יונתן בייסקי)

היסטוריה אווירית: ישראל והאיחוד האירופי חתמו הבוקר בראשי תיבות על הסכם השמיים הפתוחים לאחר משא ומתן שנמשך יותר משלוש שנים. שר התחבורה, ישראל כץ, החליט לאשר את ההסכם שיביא, כך מקווים, לעלייה משמעותית בתיירות לישראל וחשוב לא פחות - יגרום להוזלה במחירי כרטיסי הטיסה.

החתימה על "שמיים פתוחים" תוביל לעידוד התחרות בתחום התעופה האזרחית על ידי הסרת מגבלות רגולטוריות וחסמים בירוקרטיים. כתוצאה מההסכם צפויות חברות תעופה מהאיחוד האירופי להוסיף מספר רב של טיסות לישראל, וכמו כן יוכלו חברות התעופה המקומיות להטיס את נוסעיהם לכל יעד בשטחי האיחוד.

אושר היום - היישום רק בעוד חמש שנים

לאחר השלמת ההליכים המשפטיים והמנהליים הנדרשים, יועבר ההסכם שנחתם הבוקר, לאישור סופי של ממשלת ישראל ושל הפרלמנט האירופי. יישום ההסכם יקח גם הוא לא מעט זמן - כחמש שנים, במטרה לאפשר לחברות התעופה הישראליות להיערך למבנה התחרותי החדש בענף.

השר כץ טען כי החתימה על ההסכם תהפוך את ישראל לחלק אינטגרלי ממדינות האיחוד האירופי בכל הנוגע לתחום התעופה. "עם כניסתו של ההסכם לתוקף, אני צופה הוזלה משמעותית של מחירי הטיסה לטובת כל אזרחי מדינת ישראל", ציין השר כץ.

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, בירך גם הוא על החתימה וטען כי הזדמנויות חדשות נפתחו עבור שחקנים שונים בענף התעופה. "המהלך יזניק את התיירות לישראל במאות אלפי תיירים חדשים, ויביא להורדת מחירי הטיסות גם עבור הצרכן הישראלי", הדגיש השר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת