המס על הסיגריות והבירה עלה

שר האוצר חתם על הצו - והלילה עלה המס על סיגריות, סיגרים ובירה. העלאות המסים צפויות להכניס לקופת המדינה בין 700 מיליון שקל למיליארד שקל

הסיגריות מתייקרות (רויטרס)

הגזרות החדשות- כבר מהלילה: כחלק מההיערכות לתקציב 2013 חתם הערב שר האוצר יובל שטייניץ על תיקון לצו תעריף המכס ומס קניה, ולפיו הועלה מחצות מס הקניה על סיגריות, סיגרים ובירה. בנוסף, הוטל מס בשיעור של כ-10% על מלאי הסיגריות הקיים בידי עוסקים. העלאות המסים יכניסו לקופת המדינה בין 700 מיליון שקל למיליארד שקל.

בהתאם לצו, שעורי המס על סיגריות הועלו מ-260.6% ל-278.6%. ההשפעה הצפויה על מחיר חפיסה לצרכן של העלאת המס היא בין 2.4 שקל ל-2.9 שקל לחפיסה.

שיעור המס על סיגרים הועלו מ-65% ל-75%, ושיעור המס על סיגרילות הועלה מ-65% ל-75%. עוד נקבע בצו כי יועלה המס המינימלי לחפיסת סיגריות ל-12 שקל לחפיסה וזאת לאור העובדה כי קיימות בשוק חפיסות סיגריות זולות.

הצווים הועברו לאישור ועדת הכספים

שר האוצר חתם גם על צו המעלה את מס הקניה על בירה מ-2.18 שקל לליטר ל- 4.19 שקל לליטר. תוקף הצווים הוא מיידי והם יועברו לאישור ועדת הכספים של הכנסת תוך חודשיים.

המהלך מתבצע כחלק מההחלטה של חבילת מסים רחבה, שכוללת בין היתר גם את העלאת המע"מ ב-1%, וקיצוץ רוחבי בתקציב משרדי הממשלה בסך 700 מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת