האם תפוצו במקרה של ביטול חופשה?

חשש לפיגוע טרור או מקרה אישי בלתי מתוכנן הם רק חלק מן הסיבות שמביאות את הישראלים לבטל את החופשה. בעוד שהחוק מאפשר לבטל עסקה עד שבועיים לפני מימושה ומעניק החזק חלקי במקרה של אסון טבע - אירוע ביטחוני או חשש מאירוע כזה אינם מחייבים החזר על ביטול

הזמנתם, תכננתם, סיפרתם לכולם ואפילו ארזתם, אבל אז, ברגע האחרון, משהו הסתבך. פיגוע נורא כמו זה שהתרחש אתמול בבורגס מביא ישראלים רבים שהזמינו חופשות לטלפן לחברת הנסיעות ולבקש את ביטול הנסיעה.

במקרים שגרתיים, תנאי ביטול חופשה לחו"ל שכבר נרכשה הם ברורים: מי שביצע עסקה טלפונית או באינטרנט זכאי לבטל את הרכישה בתוך שבועיים מהרגע שבוצעה, ולפחות שבוע לפני שנכנסתם למטוס. במקרים של כוח עליון כמו פגעי מזג אוויר קשים, מקזזים את דמי הביטול, והצרכן זוכה לפחות בהחזר חלקי.

לעומת זאת, החוק אינו מחייב את סוכנויות הנסיעות לזכות את הלקוח בהחזר כספי במקרים של אירוע ביטחוני או חשש מאירוע כזה ביעד אליו תכננתם לנסוע. אם החלטתם על ביטול ברגע האחרון, אולי יציעו לכם יעד חלופי בהתאם למדיניות סוכנות הנסיעות.

פיגועים ואזהרות מסע, הם חלק בלתי נפרד מהחיים של הישראלים גם כשהם מחפשים שקט נפשי. אך למרות זאת, עדיין לא נמצא מי שיפצה לגמרי על חופשה שמתבטלת בעתיים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת