שר האוצר מוזיל מאות מוצרים

שר האוצר יובל שטייניץ חתם על צו להפחתת מכסים ומסים על מאות מוצרים, כחלק מיישום המלצות ועדת טרכטנברג. מדובר במוצרי חשמל כמו מיקרוגלים ומכונות כביסה, מזון, ביגוד ועוד – שיוזלו בכ-15%

הפחתת מיסים על מוצרי חשמל. ארכיון (חדשות 2)

המלצות נוספות של ועדת טרכטנברג יוצאות לדרך: שר האוצר יובל שטייניץ חתם היום על צווים מיוחד להפחתת מכסים ומסים על מאות מוצרים, בהם מוצרי חשמל, מזון ובגדים.

ההפחתה בשיעורי המכס עליה חתם שטייניץ, תיכנס לתוקף באופן מיידי. מדובר בהוזלה שמגיעה בהמשך להפחתה קודמת בהיקף של 387 מיליון שקלים, שנערכה בחודש ינואר האחרון על מוצרים להם אין יצור מקומי.

הצווים עליהם חתם היום השר מבטלים לחלוטין את המכס שנע בין 8% ל-12% על שורה רחבה של מוצרים. ביטול המס יחול על מייבשי כביסה, שואבי אבק, מיקרוגלים, מאווררים, קולטי אדים, מייבשי שיער, טוסטרים, סדינים חשמליים, שמיכות חשמליות, מברשות שיניים חשמליות, מכונות להכנת קפה, מגהצים, טוסטרים, נורות, אוזניות, מנורות, משקפי שמש, משקפי מגן, משקפי ראיה, סוגי כיורים שונים, סוללות ועוד.

בנוסף, הודיע שר האוצר כי החל מ-1 בינואר 2013 יבוטל המכס על ביגוד והלבשה, למעט הלבשה תחתונה. במועד זה יופחת שיעור המכס ב-10% על מוצרים תעשייתיים ומוצרי צריכה בהם אין גביית מכס בפועל, מתוך כוונה לעודד את יבואם לישראל.

הוזלה נוספת תצא לדרך ב-1 בינואר 2014, אז שיעורי יופחתו שיעורי המכס על מוצרים תעשייתיים ב-15%. מכסים ומסים על מזון יופחתו בהדרגה עד 2015, וכוללים מוצרים כמו בשר, ביצים, נקניקים, מיצים, תבלינים, אגוזים, פירות יבשים, פטריות וריבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת