תתכוננו: הפסקות חשמל של שעה ויותר בקיץ

ישראל לא רק מתייבשת, מתברר שהיא גם תתנהל בלי חשמל למשך שעה או יותר בימי הקיץ שלפנינו. בחברת החשמל מזהירים מ"בצורת החשמל" ומסבירים שלא יהיה מנוס מהפסקות חשמל יזומות כדי לצמצם את המחסור

הקיץ: צפו להפסקות חשמל של שעה (חשמל)

בקיץ הזה אנחנו עלולים לסבול מבעיות באספקת החשמל - כך מבהירים היום בחברת החשמל בפנייה חריגה לציבור.

"כדי להתמודד עם המחסור הצפוי בחשמל בחודשים הבאים, סביר שחברת החשמל תיאלץ לבצע מדי פעם הפסקות חשמל במקומות שונים בארץ, לפרקי זמן של כשעה ולעיתים אף יותר מכך", כך כתב סמנכ"ל הלקוחות של חברת החשמל אשר דהן בפנייה לציבור בישראל. בחברה חוששים מ"בצורת חשמל" בחודשי הקיץ הקרוב ומבהירים כי "אורך ההפסקה ומשכה תלויים בהיקף המחסור".

דהן מבקש מהלקוחות לשתף פעולה עם חברת החשמל ולהימנע משימוש במכשירי חשמל בעלי הספק גבוה בשעות העומס בחודשים הקרובים. לדבריו, שיתוף הפעולה של הלקוחות יצמצם את בעיית המחסור בחשמל ואף ימנע אותה.

"בכל העולם, וגם בישראל, כאשר אין התאמה בין הביקוש לחשמל לבין ההיצע באותה נקודת זמן - מתמודדים עם הבעיה באמצעות הפחתת העומס במערכת החלוקה", כותב דהן. "הפסקות החשמל הללו נועדו להבטיח את שרידותה של מערכת החשמל הארצית", לדבריו.

בחברה טוענים כי היא עושה כל שביכולתה למנוע הפסקות חשמל, ונערכת לצמצם ככל שניתן את המחסור הצפוי בחשמל. בחברה מסבירים שיעדכנו לגבי הפסקות החשמל הצפויות באתר האינטרנט וכן במרכזי השירות, כדי למנוע נזק למכשירי חשמל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת