כרטיס לאולימפיאדה באיסתא עולה "מחיר נקוב ועוד 20%"? כנראה שלא

אחרי פיצוץ שערוריית הספסור במחירי הכרטיסים ללונדון, הלכנו והשוונו כמה באמת עולה חבילת כרטיסים לאירועי הספורט האטרקטיבים ביותר. בעוד שבאיסתא ספורט מחיר חבילה לשמונה אירועים עומד על 3,000 ליש"ט, באתר האולימפי עומדים אותם כרטיסים, לאותם תאריכים ואותם מקומות ישיבה על 470 ליש"ט בלבד

אתמול פוצץ התחקיר של העיתון הבריטי "סאנדיי טיימס", לפיו יואב ברוק ועוד 26 סוכנים מורשים מוכרים כרטיסים למשחקים האולימפיים בלונדון במחירים מופקעים. תגובתו של ברוק, מנכ"ל איסתא ספורט, הייתה שחברתו מוכרת כרטיסים במחירים התואמים לדרישות של הוועדה המארגנת, גם אם התווספו למחירי הכרטיסים הנקובים 20%.

הלכנו ובדקנו האם דבריו של ברוק תואמים את המציאות. גם היום, באתר האינטרנט של איסתא לא ניתן לקנות כרטיסים בודדים לאירועים אלא רק חבילות. מחירה של החבילה האטרקטיבית ביותר, הכוללת כרטיסים לגמרי האתלטיקה, השחייה ולשלבי ההכרעה בטורניר הכדורסל - עומד על לא פחות מ-3,000 ליש"ט.

מחירה של אותה חבילה בדיוק באתר האולימפי, עומד על 470 ליש"ט בלבד - הרבה יותר מאותם 20% עליהם הצהיר ברוק. ואם זה לא מספיק, גם בני משפחות של ספורטאים אולימפיים שרצו לקנות מברוק כרטיסים במשחקים הקודמים, נאלצו לשלם מחיר מופקע.

"הוא תקע שם מחירים שלא הייתי מוכן לעמוד בהם", סיפר אביו של אחד הספורטאים למשלחת בבייג'ינג, "זה הורים של חבר'ה שמשתתפים באולימפיאדה. אבל למרות הגועל של ההתנהלות, אתה שבוי כי הבן שלך משתתף ואתה לא רוצה לפספס. לא נותרה לי ברירה אלא להוריד את הראש.

תגובת איסתא: המחירים דומים למדינות אחרות

בחברת איסתא מסרו בתגובה לטענות: עלויות החבילות בישראל דומות לעלויות החבילות בעולם ובהשוואה למספר רב של חברות אירופאיות אף זולות משמעותית. לקוחות אשר מעוניינים לבנות חבילה עצמאית יכולים לרכוש מתוך רשימה ארוכה של כרטיסים בלבד במחירים של החל מ-24 פאונד לאירוע.

בנוגע לטענות המשפחות אמרו: "איסתא ספורט" סבסדה ותרמה חבילות למשחקים האולימפיים עבור חלק ממשפחות הסגל האולימפי באולימפיאדת בייג'ין 2008 ותמשיך לעשות זאת גם באולימפיאדת לונדון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת