"רפורמת הסמארטפונים" יוצאת לדרך

רפורמה נוספת של שר התקשורת משה כחלון יוצאת לדרך. ועדת הכלכלה אישרה את פתיחת שוק מכשירי הסלולר לתחרות מלאה. נציגי הצבא התנגדו: "מכשירים ללא פיקוח עלולים לשבש את פעילות מערכת 'כיפת ברזל'". הצו שניתן ייכנס לתוקף בעוד 30 יום

בקרוב: סמארטפונים שווים לכל כיס (חדשות 2)

בשורה משמחת לצרכנים: ועדת הכלכלה אישרה בצהריים את פתיחת שוק מכשירי הסלולר לתחרות מלאה. שר התקשורת משה כחלון בירך על ההחלטה: "קניית מכשיר סלולרי תפסיק להיות כמו קניית דירה".

הוועדה אישרה את הצו שמעניק אפשרות לייבא ולסחור במכשירים סלולרים, זאת ללא רישיון סחר ואישור סוג - מה שמאפשר את השימוש במכשיר בישראל. הצו צפוי להיכנס לתוקפו בעוד 30 יום. המשמעות: מכשירי הסלולר לא ישווקו מעתה רק על ידי חברות הסלולר הגדולות, מה שצפוי להוריד בצורה דרמטית את מחיריהם.

במהלך הדיון העלו נציגי צה"ל את החשש כי הכנסת מכשירים ללא פיקוח עלולה לשבש את פעילות מערכת "כיפת ברזל" ולפגוע ביכולות שהצבא מתכוון להפעיל ב"יום הדין". שר התקשורת השיב כי משרדו עיכב כבר כמה פעמים, מטעמי ביטחון, כניסה של מכשירים מתקדמים כמו האייפד, ו"הפך ללעג ולקלס" כשבסוף הסתבר שהאיומים לא היו ולא נבראו.

השר כחלון ציין כי האישורים ורישיון הסחר שהיו נהוגים עד כה יצרו חסמים שהובילו לדרך ייסורים שאותה היו צריכים לעבור היבואנים. "אין זה מתפקידה של המדינה לבדוק את מכשירי הסלולר ואני מקווה שהסרת החסמים תוביל לגיוון במכשירים, ריבוי יבואנים וירידה במחיר כדי שקניית מכשיר סלולרי תפסיק להיות כמו קניית דירה", אמר כחלון.

יו"ר הוועדה ח"כ כרמל שאמה אמר בתום הדיון: "מחיר המכשיר הפך ליקר יותר מהשירות. אין תרופה יותר טובה לכך מהסרת חסמים". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת