כך מוסכים מרמים במד הקילומטראז'

מד הקילומטראז' הוא אולי הצרה הכי גדולה של מוכרי המכוניות - ובייחוד רכב שכבר עבר מאות אלפי קילומטרים - אבל בישראל נמצא "פתרון". תחקיר "תוכנית חיסכון" חושף: כך יפחית לכם המוסכניק 100 אלף קילומטרים מבלי שאף אחד יידע

בדרך לרכישת רכב? שימו לב, ייתכן שתשלמו הרבה על רכב שנסע הרבה יותר ממה שאתם ממה שכתוב על מד הקילומטרים.

בשיתוף עם עמותת "אור ירוק", הצטיידנו ברכב שעשה כבר יותר מ-300 אלף קילומטר בכבישים ויצאנו לבקר בשורה של מוסכים. המשימה: לבקש מבעל המוסך להוריד את מד הקילומטראז'. להפתעתנו, בעלי המוסכים ששו להיענות לדרישתנו וביקשו מאיתנו לבחור בכל מספר שנרצה. בתוך פחות משעה כבר היינו בחוץ עם אותו כלי רכב - אבל עם מאה אלף קילומטרים פחות.

ל"טריק" הקטן הזה יש משמעות כספית, מעבר למשמעות הבטיחותית: כל עשרת אלפים קילומטרים ש"מורידים" מהרכב מזכים את בעליו ב-3.5% יותר במעמד המכירה.

ומה אפילו עוד יותר גרוע? מדובר בפשע המושלם - משום שאין דרך לעלות על זה. שורת מומחים קובעים באופן חד משמעי כי אדם מהשורה לא יכול לדעת אם הרכב שקיבל נסע על הכביש הרבה יותר ממה שאמרו לו.

לדברי המומחים, גם איש מקצוע יתקשה לעלות על התרמית: הוא יצטרך לבדוק את אי השוויון בין בלאי המנוע לבין כמות הקילומטרים שכלי הרכב עבר, וגם במקרה כזה - התשובה לא תהיה ודאית או מדויקת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת