אחרי העלייה: צניחה של כ-60% במחיר העגבניה

רק לפני שבועיים עמד מחירה של עגבניה על עשרה שקלים לק"ג, ובבדיקה שנערכה הבוקר התגלה שמחיר ק"ג צנח ועמד על כ-4 שקלים בלבד לק"ג. גם מחירה של עגבניית השרי הצטמצם בכ-25%

ירידה של ממש במחיר עגבניה (חדשות 2)

אחרי איומי החקלאים להעלות את מחיר העגבניות לשיא של כל הזמנים, נרגע השוק והמחיר צנח בכ-60%, כאשר הבוקר עמד מחיר קילו עגבניות על 4 שקלים לק"ג.

דודו חמואל, מבעלי חברת ש.פ.י.ט לשיווק ירקות ופירות, הסביר כי הירידה החדה במחיר העגבניה נגרמה בעקבות היצע מקומי שהתרחב משמעותית. "העגבניות ששווקו בתחילת מאי מקורן בגידולים שנשתלו בחודשים ינואר-פברואר ובעקבות פגיעת הקרה, היבולים היו נמוכים. העגבניות המשווקות בימים אלה בשווקים מקורן בגידולים שנשתלו בחודש מרס, שהניבו יבולים גבוהים והביאו להגדלת ההיצע ולירידה במחיר. מדובר בתנודות מחיר שאנחנו עדים להן מדי שנה", אומר חמואל.

בנוסף, חלה ירידה של ממש במחיר עגבניות השרי, שהמשיכו להימכר במחיר נמוך יותר מאשר עגבניות החממה. מחירה של עגבנייה שרי עמד הבוקר בשוק הסיטונאי על 3.6-3.8 שקלים לק"ג, לעומת מחיר של בין 4.5 ל-5 שקלים לפני שבועיים, ירידה של כרבע. למרות זאת, בחלק מהסופרמרקטים בארץ נמכרת עגבניית שרי במחיר גבוה משמעותית ממחיר עגבניית חממה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת