יו"ר ועדת הכלכלה נגד חברות הסלולר: "הם פשוט חזירים"

ח"כ כרמל שאמה-הכהן יוצא למתקפה נגד פרטנר, פלאפון וסלקום. בדף הפייסבוק שלו אומר היום יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת: "מפעילי הסלולר לא רמאים ובטח לא גנבים, אלא פשוט חזירים חולמים". שאמה הוסיף כי הציע להם בעבר שיתעוררו, או שיעירו אותם - "אז זה תמיד פחות נעים"

שאמה."פשוט חזירים חולמים" (חדשות 2)

"מפעילי הסלולר לא רמאים ובטח לא גנבים, אלא פשוט חזירים חולמים, שחלמו שההפקרות של היעדר תחרות תימשך לנצח" - כך כותב היום יושב ראש ועדת הכלכלה של הכנסת, ח"כ כרמל שאמה-הכהן, בדף הפייסבוק שלו. שאמה-הכהן מתייחס כמובן למפעילי הסלולר הוותיקים - פרטנר, פלאפון וסלקום.

לאור ממשלת האחדות החדשה של נתניהו-מופז, שאמה-הכהן צפוי לאבד בשבועות הקרובים את תפקידו כיו"ר ועדת הכלכלה. ראשות הועדה תועבר למפלגת קדימה כחלק מההסכם הקואליציוני עם הליכוד.

יו"ר ועדת הכלכלה אף "נאבק" בשר התקשורת משה כחלון ומנסה לנכס לעצמו את הקרדיט על הרפורמה בשוק הסלולר, קרדיט שלרוב מיוחס כמובן לכחלון. בסטטוס האחרון בפייסבוק, שאמה-הכהן מגיב כמובן למבול חדשות הסלולר של הימים האחרונים, שוק שנפתח לחלוטין לתחרות ובו וכל חברת סלולר, חדשה וותיקה, נלחמת על הלקוחות.

"מפעילי הסלולר לא רמאים ובטח לא גנבים, אלא פשוט חזירים חולמים, שחלמו שההפקרות של היעדר תחרות תימשך לנצח", כתב שאמה-הכהן בפייסבוק והוסיף כי "יותר מפעם אחת הצעתי להם בוועדת הכלכלה שיתעוררו לפני שאנחנו נעיר אותם, שאז זה תמיד פחות נעים".

לאור המלחמה על כיסו של הלקוח, חברות הסלולר הוותיקות נאלצות לחתוך מחירים כדי להדביק את הקצב ולהתחרות במפעילי הסלולר החדשים. בימים האחרונים נשמעו כבר טענות כי אמנם צרכני הסלולר בישראל מרוויחים מאוד מתחרות שכזו, אך הדבר מהווה אתגר, בלשון המעטה, לשוק ההון ומזיק לשוק העבודה הישראלי.

הכוונה בטענות שהועלו בימים האחרונים היא שאם חברת תקשורת ותיקה תקרוס בעקבות הניסיונות לחתוך מחירים ולצמצם עלויות במקביל - הדבר עלול להתבטא בפיטורי אלפי עובדים ואף עלול להשפיע על הפנסיה של כלל הציבור, שכמות לא קטנה מהחסכונות שלו מושקעת באותן חברות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת