שר התקשורת עונה לשאלות שלכם

מהפכת המחירים בשוק הסלולר הביאה איתה גם לא שאלות של צרכנים, שמעוניינים לדעת עד כמה היא תשפיע על החשבון שיגיע בסוף החודש. שר התקשורת התארח בתכנית "שש" והבטיח: "המחירים יהיו זולים ממה שהם היום"

שוק הסלולר עובר מהפכה שצפויה להפוך אותו ידידותי יותר לצרכנים, ולהוזיל משמעותית את מכשירי הטלפון החכמים. גולשי חדשות 2 באינטרנט לא נשארים אדישים למהפכה והפנו לשר התקשורת משה כחלון שאלות על השינויים הצפויים, שקיבלו תשובות הערב בתכנית "שש".

המדריך המלא להוזלת מחיר הסלולר

דניאל אלופי מראשון לציון, היה בין הרבים שהפנו את שאלותיהם לשר באמצעות עמוד הפייסבוק של חדשות 2 באינטרנט, ושאל את השר: עד כמה המחירים באמת ירדו? "התשלום יהיה הרבה יותר זול", הבטיח השר. "כשיהיה מחיר פיקס, כל אחד יידע כמה הוא משלם ולא יהיו הפתעות בסוף החודש בחשבון".

השר הדגיש שההוזלה מתייחסת לכל חברות הסלולר ולא רק לחדשות שבהן. "מי שנכנס לחבילה המתאימה גם בחברות קיימות יזכה להוזלה של החשבון", אמר השר.

בהמשך הריאיון התייחס כחלון גם להשפעה של כניסת החברות על העובדים בענף, לאחר חששות שעלו לגבי אפשרות של צמצום בתחום. "כשמוסיפים חברות לענף, יכול להיות שיפוטרו עובדים ממקום אחד, אבל הם יעבדו במקומות אחרים. אנחנו מדברים על שמונה חברות במקום שלוש, שיקלטו את העובדים, ותהיה הגברה בתחום השימושים".

כחלון: "מחיר הכבלים יירד ל-100 ש' בחודש"

בשורה נוספת מפיו של השר תביא גם להוזלה משמעותית בעתיד של חשבון הכבלים ל-100 שקלים בחודש. בראיון ל"גלובס" אמר כי הציב לעצמו יעד לפיו בישראל יפעלו ארבע חברות טלוויזיה, "שתיים באמצעות IPTV ושתיים באמצעות כבלים או לוויין".

"אין לי ספק שברגע שנכניס את ה-IPTV (שירותי טלוויזיה על גבי רשת האינטרנט, ג.פ), וזה לא ייקח הרבה זמן, אנחנו נראה הוזלה משמעותית של עשרות אחוזים בטלוויזיה. אין היום שום סיבה בעולם לשלם 300 שקל להוט או ל-yes", אמר השר. "זה הרבה מאוד כסף, וה-IPTV ייתן להם תחרות. אין לי ספק. היעד שלי זה ארבעה חברות שמספקות טלוויזיה - שתיים באמצעות IPTV ושתיים באמצעות כבלים או לוויין. וגם שם אנחנו נראה הוזלה משמעותית".

מהפכת הסלולר: סיקור מיוחד

כחלון מבטיח: נוזיל משמעותית את מחירי הסמארטפונים

מהפכת הסלולר: אין מנוס מפיטורים

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת