שר התקשורת ממשיך את המהפכה: "אציף את השוק בסמארטפונים זולים"

אחרי רעידת האדמה בשוק הטלפונים הסלולריים עם הצטרפות החברות החדשות, שר התקשורת מטיל פצצה נוספת. "בעוד שבוע-שבועיים הולכת להיות רפורמה במכשירי הקצה - אנחנו נפתח את זה לשוק חופשי", הבטיח כחלון. "הסמארטפון יהיה כמו כל מוצר יבוא אחר, כמו רהיט"

שר התקשורת משה כחלון, מטיל פצצה על השוק (חדשות 2)

יממה לאחר המהפכה הסלולרית - פתיחת שוק הטלפונים הסלולריים לתחרות עם כניסתן של שתי מפעילות חדשות - שר התקשורת משה כחלון לא עוצר ומבטיח להשיק רפורמה נוספת בשוק הסלולר, הפעם במכשירי הסמארטפונים.

המדריך המלא להוזלת מחיר הסלולר

"בעוד שבוע-שבועיים הולכת להיות רפורמה במכשירי הקצה - אנחנו נפתח את זה לשוק חופשי ומכירת המכשירים לא תתרכז אצל מפעילי הסלולר", אמר השר כחלון בריאיון לגלי צה"ל. "אוציא מידיי את כל הסמכויות בנוגע למכשירים הללו, כך שהסמארטפון יהיה כמו כל מוצר יבוא אחר, כמו רהיט. השוק יוצף בסמארטפונים כמו בחו"ל והם לא יעלו כמו שהם עולים היום אצל החברות הגדולות".

כאשר נשאל על הערכות בשוק על פיטורי אלפי עובדים בסלקום, פלאפון ופרטנר אמר כחלון: "אני לא מבין איך מדברים על פיטורים, הרי הכנסנו שחקנים חדשים בשוק הסלולר, הרחבנו את התחרות וזה אמור גם ליצור מקומות עבודה חדשים".

השר גם סיפר על כשלי השוק שהניעו אותו להשיק את הרפורמות בשוק התקשורת: "כל אחד במדינת ישראל היה משלם 25 שקל על קו אינטרנט. למה? זה כמו שאתה נכנס לבית קפה ומשלם על הקפה בנפרד ועל הכוס בנפרד. היו אלף דברים שהראש שלי לא תפס למה צריך אותם. עכשיו נשנה את זה", סיכם.

מהפכת הסלולר נמשכת

אחרי חודשים של המתנה והבטחות למהפכה, זה קרה: חברת סלולר חדשה יצאה אתמול לדרך, גולן טלקום שמה, והמוטו שלה: "מספיק להיות פראיירים" - ויחד עמה נכנס כל שוק הסלולר לסחרחורת של ממש.

"חשבנו, דמיינו, והמחיר הצודק והטבעי הוא 99 שקלים לחודש ללא הגבלה. אני קורא לחברות הסלולריות הקיימות להוריד באופן מיידי את המחיר שלהן לרמה שלנו", אמר אתמול מיכאל גולן, בעל החברה, במסיבת עיתונאים. גולן טלקום מציעה שיחות ומסרונים ללא הגבלה, גלישה בנפח 2 ג'יגה בייט וכל זאת תמורת 99 שקלים לחודש.

גם הוט-מובייל השיקה אתמול את שירות הסלולר שלה עם שתי תכניות בלבד. האחת, ב-89 שקלים לחודש מציעה שיחות, מסרונים, הודעות מולטימדיה וגלישה בסלולר ללא הגבלה. בתכנית השנייה במתכונת "לא דיברת - לא שילמת", נשלם 10 אג' לדקת שיחה ומסרון, ו-10 אג' למגה גלישה. המחיר הנמוך ביותר בישראל.

"אנחנו מציעים הצעות מאוד אטרקטיביות ששונות מהותית ממה שיש היום בשוק הסלולר. ההצעות הן פשוטות, שקופות, ברורות ומאוד משתלמות", אומר יעקב נדבורוני, מנכ"ל הוט מובייל.

כמה תשלמו על התכניות בכל חברה?

גם חברות הסלולר הותיקות מיהרו להשיק תכניות שיעזור להן בקרב על כיסו של הצרכן הישראלי. פלאפון וסלקום מציעות חבילות ללא הגבלה במחירים שנעים בין 119 ל-140 שקלים, כשמהירות הגלישה משתנה ביניהן.

בפרטנר תשלמו 130 שקלים עבור תכנית של עד 450 דקות שיחה, 450 מסרונים, וגלישה במהירות של ג'יגה אחת. ברמי לוי והום סנטר חבילה דומה של 400 דקות ומסרונים תעלה 210 שקלים ו-277 שקלים בהתאמה. רשת You Phone שהושקה אתמול תיתן את אותם שירותים תמורת 180 שקלים, מה שמשאיר את גולן טלקום והוט מובייל כחלופות הזולות ביותר היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת