מהשנה הבאה: מותר רק פאקט סיגריות אחד בדיוטי פרי

ועדת הכספים של הכנסת קבעה כי החל מאפריל 2013 יוכל כל נוסע לרכוש רק 200 סיגריות פטורות ממס בדיוטי פרי ולא 400 כפי שהתאפשר עד כה. המשמעות: ההגבלה תוחמר מרכישת שני קרטונים לקרטון בודד בלבד. "עדיף להעלות מס על סיגריות מאשר על דלק", הסביר יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני

עוד גזירה נגד המעשנים (חדשות 2)

עוד גזירה קשה למעשנים: החל מחודש אפריל בשנה הבאה יוכלו הנוסעים לחו"ל לרכוש רק קרטון (פאקט) אחד של סיגריות ללא מס. הצעת החוק אושרה אתמול במהלך דיון בוועדת הכספים, שהחליטה להעלות את המס על טבק, נרגילות, מקטרות וסיגרים.

ברשות המסים מעריכים כי ההחלטה תכניס לקופת המדינה סכום של כ-300 מיליון שקלים. "אנחנו עומדים בפני גירעון קשה בתקציב, ולקראת תקופה קשה לא פחות מאשר בתחילת הקדנציה. עדיף להעלות את המס על הסיגריות מאשר על הדלק, המין או מוצרים אחרים", הסביר יו"ר הוועדה משה גפני מיהדות התורה.

עם זאת, לא בטוח שההכנסות מהעלאות המסים יגיעו לקופת המדינה. על פי הערכות שונות, עליית המחירים תביא להברחות של טבק נרגילה ולירידה משמעותית בצריכה.

סמנכ"ל מסחר ופיתוח עסקי ברשות שדות התעופה יורם שפירא אמר ל"מעריב" כי הכנסות הרשות נובעות בין השאר מההסכם שלה עם חברת ג'יימס ריצ'רדסון, מפעילת הדיוטי פרי, אשר ביססה את תחזית ההכנסות שלה ומכאן את הסכם התמלוגים שלה עם הרשות בין השאר על רכישת פאקטים כפולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת