המדריך המלא להוזלת מחיר הסלולר

בשוק הסלולר נשברו אתמול שיאים חדשים במלחמה על כל צרכן, עם כניסתן לשוק של החברות החדשות "גולן טלקום" ו"הוט מובייל". שתי החברות מציעות חבילות הכל כלול בפחות ממאה שקלים, בעוד החברות הוותיקות לא מוותרות. ומי מרוויח מהמלחמה הזו? אנחנו

אחרי חודשים של המתנה והבטחות למהפכה, זה קרה: חברת סלולר חדשה יצאה לדרך, גולן טלקום שמה, והמוטו שלה: "מספיק להיות פראיירים" - ויחד עמה נכנס כל שוק הסלולר לסחרחורת של ממש.

"חשבנו, דמיינו, והמחיר הצודק והטבעי הוא 99 שקלים לחודש ללא הגבלה. אני קורא לחברות הסלולריות הקיימות להוריד באופן מיידי את המחיר שלהן לרמה שלנו", אמר אתמול מיכאל גולן, בעל החברה, במסיבת עיתונאים. גולן טלקום מציעה שיחות ומסרונים ללא הגבלה, גלישה בנפח 2 ג'יגה בייט וכל זאת תמורת 99 שקלים לחודש.

שעתיים אחר כך מזדרזת גם הוט-מובייל ללא הודעה מוקדמת להשיק את שירות הסלולר שלה עם שתי תכניות בלבד. האחת, ב-89 שקלים לחודש מציעה שיחות, מסרונים, הודעות מולטימדיה וגלישה בסלולר ללא הגבלה. בתכנית השנייה במתכונת "לא דיברת - לא שילמת", נשלם 10 אג' לדקת שיחה ומסרון, ו-10 אג' למגה גלישה. המחיר הנמוך ביותר בישראל. "אנחנו מציעים הצעות מאוד אטרקטיביות ששונות מהותית ממה שיש היום בשוק הסלולר. ההצעות הן פשוטות, שקופות, ברורות ומאוד משתלמות", אומר יעקב נדבורוני, מנכ"ל הוט מובייל.

כמה תשלמו על התכניות בכל חברה?

גם חברות הסלולר הותיקות מיהרו להשיק תכניות שיעזור להן בקרב על כיסו של הצרכן הישראלי. פלאפון וסלקום מציעות חבילות ללא הגבלה במחירים שנעים בין 119 ל-140 שקלים, כשמהירות הגלישה משתנה ביניהן.

בפרטנר תשלמו 130 שקלים עבור תכנית של עד 450 דקות שיחה, 450 מסרונים, וגלישה במהירות של ג'יגה אחת. ברמי לוי והום סנטר חבילה דומה של 400 דקות ומסרונים תעלה 210 שקלים ו-277 שקלים בהתאמה. רשת You Phone שהושקה אתמול תיתן את אותם שירותים תמורת 180 שקלים, מה שמשאיר את גולן טלקום והוט מובייל כחלופות הזולות ביותר היום.

מהו קנס היציאה המקובל כיום במידה והצרכן עוזב את החברה?

במידה והחוזה נחתם לאחר 1 בנובמבר 2001, לא ישלם הצרכן קנס יציאה. במידה ונחתם קודם לכן, קנס היציאה יהיה 8 אחוזים מהסכום החודשי הממוצע כפול מספר החודשים שנותרו להתחייבות. ניתן לשלם את קנס היציאה בתשלום אחד.

האם לחברות החדשות יהיו בעיות קליטה?

החברות החדשות מסתמכות באופן גדול על התשתית של החברות הפועלות כיום בשוק, כך שמדובר בתשתית אמינה.

האם המחירים יישארו נמוכים גם בעוד מספר חודשים?

החברות הן אלה שקובעות את המחירים, ויכולות לשנותן כפי שהן רואות לנכון. עם זאת, התחרות הגדולה המאפשרת ללקוחות להתנייד מחברה לחברה תוך שמירה על מספר הטלפון הנייד שלו תמשיך ותאתגר את החברות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת