סוף להטעיית צרכנים במגה - הרשת נקנסה ב-130 אלף שקלים

אחרי תלונות רבות שהגיעו מצרכנים של רשת מגה הריבוע הכחול על הטעיית צרכנים, ביהמ"ש קנס את הרשת ב-130 אלף שקלים. התלונות נאספו מצרכנים ב-4 סניפים באזור המרכז, שגילו שהמחיר שעליו חויבו גבוה מזה שהיה נקוב על המוצר. בנוסף הרשת התחייבה לשלם קנס נוסף של 50 אלף שקלים אם המקרה יחזור על עצמו ב-3 השנים הקרובות

קנס של 130 אלף שקלים למגה (חדשות 2)

על טעויות משלמים ובמיוחד על הטעיית צרכנים: קנס של 130 אלף שקלים הוטל על רשת מגה והרבוע הכחול בגין הטעית צרכנים, לאחר שגבו בעבור מוצרים סכומים גבוהים מאלו שסומנו עליהם. בנוסף, שופטת בית משפט השלום בפתח תקוה ניצה מימון-שעשוע, הטילה על הרשת התחייבות בסך 50 אלף שקלים להימנע מעבירות דומות למשך שלוש שנים.

מכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד טלי קינן עולה כי הטעיות במחיר וגבייה לא בהתאם למחיר הנקוב, נמצאו בסניף מגה בעיר ברח' אחימאיר ברמת אביב, בסניף "מגה בעיר" בקניון בקרית אונו, בסניף "מגה בעיר תל ברוך" בתל אביב, ובסניף "מגה בול" ברח' מנור בחולון.

"החלטת בית המשפט היא כלי מרתיע כנגד עבריינים בתחום, אולם לא פחות חשוב שציבור הצרכנים יהיה מודע לכך", אמרה עוה"ד טלי קינן. "לדבריה, 'קניות הניסיון' הנערכות מעת לעת על ידי משרד התמ"ת ברשתות השיווק, נערכות כדי לוודא הקפדה על הדיוק בחשבון הסופי ואי ביצוע עבירות ובכלל זה עבירות הטעיה כנגד צרכנים. הצרכן סומך על הרשת השיווק שהחשבון ייצא מדויק, ומכאן החשיבות הרבה של האכיפה שמבצע משרד התמ"ת בנושא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת