פרסום ראשון: רמי לוי חותך במחירי שיחות חו"ל

מי שהביא לנו את ה"עוף בשקל" והפך בחודשים האחרונים למפעיל סלולארי – מבקש עכשיו לשבור גם את שוק השיחות לחו"ל. הערב אנו חושפים שעד סוף החודש "רמי לוי תקשורת" תציע את התעריף הנמוך בישראל לשיחות בחו"ל מהנייד. כמה זה יעלה? כל הפרטים

כניסת המפעילים החדשים לענף הסלולר הביאה איתה בשורה משמעותית לצרכנים בדמות הוזלת התעריפים, והערב אנו חושפים שצניחת המחירים נמשכת. בתוך שבועיים עד עשרים ימים מהיום, חברת "רמי לוי תקשורת" צפויה לשבור את השוק: שיחות לחו"ל ומחו"ל לישראל באמצעות הטלפון הנייד ב-90 אגורות ועד 1.20 שקלים בלבד לדקה. מדובר במחיר הנמוך בישראל.

רק לשם השוואה, התעריף הממוצע שמציעות החברות הסלולריות כיום על שיחות לחו"ל עומד על בין ארבעה לחמישה שקלים, במסגרת תכנית, ויכול להגיע גם ל-15 שקלים בשיחה מזדמנת. עד היום, חברות הסלולר יישרו קו ביניהן והמחירים היו גבוהים משמעותית מאלה שמשלמים בטלפונים הנייחים, למשל.

ובכל זאת: מה החסרונות?

בכירים במשרד התקשורת אומרים הערב שמדובר בבשורה אדירה, שתאלץ גם מפעילים נוספים לחתוך במחירים עד לרמה של עשרות אגורות בודדות לדקת שיחה. "יש עוד הרבה מרווח תמרון", אומרים שם הערב. "החשבון של הצרכנים יכול עוד לרדת למחירי רצפה".

אבל שימו לב, לא כל הנוצץ זהב. המחירים שמציעות השחקניות החדשות בשוק, "הום סלולר" ורמי לוי תקשורת, אומנם נמוכים משמעותית ממה שהכרנו, אבל בדיקה שלנו מעלה כי לקוחות החברות הווירטואליות עלולים להיתקל בלא מעט בעיות: מזמני המתנה ממושכים במוקדי השירות ועד היעדר מעבדות תיקון למכשירים. וכך, שנה אחרי הרכישה, כשאחריות היצרן הסתיימה, תאלצו לשלם מכיסכם על תיקון המכשיר.

בשורה התחתונה מדובר בבשורה נוספת לצרכן הישראלי. אפשר לצפות להפתעות נוספות כבר בשבועות הקרובים כשמפעילים חדשים ייכנסו לזירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת