הכירו: הכלבים היקרים בישראל

חברו הטוב ביותר של האדם עשוי להיות לעיתים הוצאה כספית יקרה במיוחד. מחירם של כבלים גזעיים מאמיר בעקבות טרנדים ושיגעונות שונים. כמה אתם הייתם מוכנים לשלם עבור כלב בעל תעודת יוחסין יוקרתית ומה ניתן לעשות על מנת להעלות את מחירו של הכלבלב האהוב?

כמה הייתם מוכנים לשלם על החבר הכי טוב שלכם? קשה להדביק תג מחיר לחברו הטוב ביותר של האדם, אבל כשמדובר בכלבים גזעיים ההוצאה הכספית היא חלק בלתי נפרד מחברות של שנים. כמה הוא עולה?

בניגוד למיתוס לפיו תעודת היוחסין היא שמעלה את מחירו של הכלב, הגורם הקובע הוא דווקא חוקי השוק החופשי. כמו בכל מוצר, גם כאן יש היצע וביקוש. המלטה של כלבים גדולים כוללת מספר רב של גורים, כך שהיצע הגורים שלהם בדרך כלל גבוה יותר ומחירם נמוך יחסית לגזעי הכלבים הקטנים. כך למשל, כלב כנעני או כלב ויימרנר יעלו יותר מיורקשר טרייר, אחד הכלבים היקרים ביותר בישראל.

טרנדים צרכניים קיימים גם בקרב חובבי הכלבים. בשנים קודמות היה זה "שיגעון הכלבים הדלמטים" בעקבות סדרת סרטי דיסני, כיום תכניות טלוויזיה פופולאריות הן שעשויות לקבוע את השיגעון הבא וגם את המחיר שתשלמו. 

מה יעלה את ערכו של הכלב שלכם? השתתפות בתחרויות וזכייה בתארים למשל. השקעה בטיפוח ואימונים להשתתפות בתחרויות דורשת לא רק כסף, אלא בעיקר סבלנות והרבה אהבה. אבל אם תשאלו את בעלי כלבי "נבחרת ישראל", בעבורם אין לאלופים על ארבע מחיר. הנבחרת כולה תתארח בתערוכת חיות הבית שתתקיים בעכו בסוף השבוע. וההכנות בעיצומן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת