בחודש הבא: צניחה במחירי הדלק

בשורת הירידה במחירי הנפט בעולם מגיעה לישראל: לאחר שבתחילת החודש ירד מחיר הדלק בארץ ב-15 אגורות, גורמים בענף הדלק מעריכים כי בחודש הבא צפוי מחירו של ליטר אוקטן 95 לרדת בכ-40 אגורות ולעמוד על 6.5 שקלים לליטר

בחודש הבא: צניחה במחירי הדלק (רויטרס)

בשורה משמחת לנהגים: הירידה הדרמטית במחיר הנפט בעולם - ממאה דולר לחבית ועד לרמה של כ-60 דולר - מביאה סוף סוף לירידה גם במחיר הדלק בישראל לרמה הנמוכה ביותר מאז 2010.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אומנם נותרו עוד שלושה שבועות עד לסוף דצמבר, אך גורמים בענף הדלק מעריכים שמחיר ליטר 95 אוקטן ירד בחודש הבא בכ-40 אגורות ויעמוד סביב 6.5 שקלים לליטר. אם מחיר הדלק אכן ירד בכ-40 אגורות בחודש הבא, הנתון משקף ירידה של שקל לליטר בחצי השנה האחרונה.

מחיר הנפט מהווה כשליש מהמחיר הסופי של הדלק בישראל: מס הבלו מהווה 43.5% מהמחיר, סל הוצאות שיווק - מרווח השיווק של חברות הדלק - עומד על 8.9% ממחיר הדלק והמע"מ מהווה 15.3% מהמחיר. נוסף לאלו, ביטוח והחזקת מלאי מהווים 0.2% מהמחיר הסופי של הדלק.

בתחילת חודש דצמבר ירד מחיר הדלק ב-2.1% לליטר לרמה של פחות משבעה שקלים. מדובר בירידה של 42 אגורות בחודשיים, לאחר שבתחילת חודש נובמבר ירד מחיר הדלק ב-27 אגורות לליטר.