חופשה חלומית בבית מלון - בכלא

החיפוש המתמיד אחר ריגושים מביא את הדור הבא של מלונות היוקרה - "מלונות הקונספט". מלונות שנבנו במטרה להעביר חוויה יוצאת דופן לאורחים השוהים בהם. האם גם אתם תשלמו ממיטב כספכם כדי לבלות סופ"ש חלומי בבית כלא, בבית עשוי מקרח או בנושאת מטוסים?

מתכננים חופשה ומתחשק לכם לוותר על בתי המלון השגרתיים? כדאי לדעת שיש לא מעט אטרקציות שממתינות רק לכם - מקומות לינה שיספקו חוויה תיירותית יוצאת דופן. "מלונות הקונספט" מאיימים להפוך לדבר שיהפוך כל חופשה לחוויה בלתי נשכחת - לטוב ולרע.

למי שמאס בבתי המלון של הכל כלול, בדילים של ועדי העובדים ובצוות ההווי בבריכה, בכנסייה הסקוטית בירושלים יש גם חדרי אירוח. פעמוני הכנסייה שעלולים להעיר את אורחי המלון בשעות הבוקר לא מבריחים את המתעניינים הרבים. "אורחי המלון באים מכל רקע אפשרי. כמה מהם נוצרים והם באים לעבוד פה את האל", מספר ג'ורג' אשנד, כומר בכנסייה הסקוטית בירושלים. "אך יש גם הרבה אורחים יהודים מאזורים שונים בישראל, הם באים כדי לראות את המקום", הוא מפתיע.

גם ליד הכנסייה בקוויבק סיטי שבקנדה, יש חדרי אירוח, רק ששם הטמפרטורה היא מתחת לאפס. בחו"ל לקחו את הרעיון הזה של מלונות קונספט הרבה יותר רחוק. כשבנו את המלון בשנת 2001 הקפידו שבכל 36 החדרים הכול יהיה עשוי מקרח. אם דמיינתם חופשת קיץ פה, תשכחו מזה. המלון פתוח רק מינואר עד מרץ. אחר כך יש פה בעיות נזילות. ציוד מומלץ - שק שינה טוב ורק לשרוד את הלילה.

"ברוך הבא לבית המלון בכלא לוצרן"

"הגעתי ללובי המלון ואמרו לי ברוך הבא, הגעת לכלא לוצרן", מספר טל אטיאס שהתאכסן במלון המפוקפק בשוויץ. כשהגיע אטיאס לכנס שענים במדינה, הוא כל כך שמח שמצא חדר פנוי בבית מלון שלא ממש התעמק בפרטים הקטנים.

מאז נסגר הכלא לפני כ-10 שנים כבר צריך לשלם כדי להתאכסן שם. 500 שקלים ליליה לתא, עם הבטחה שבבוקר נותנים לך ללכת. "השכמה בחמש בבוקר, עושים מסדר בכניסה לחדר האוכל וחייבים לעמוד בשורות", מספר אטיאס.

"הרעיון של מלון קונספט זה שלוקחים את המבנה המקורי, משדרגים אותו והוא הופך להיות מלון לנופש, המשמר את הסממנים המקוריים של אותו מבנה", מספר אייל שטרק, מנהל השיווק ב"אלדין טרוול".

בארצנו הקטנטונת אף אחד לא באמת הרים את הכפפה ועשה את זה בגדול. ולמרות זאת, את "הצימרבוס" של אייל הירשפלד מעזוז אפשר למצוא ברשימה הצרפתית של הצימרים המיוחדים בעולם.

את האוטובוס הראשון, קו 9 מתל אביב, הביא הירשפלד כדי שחברים יוכלו להישאר לישון. כשכולם התלהבו מהרעיון המקורי הוא החליט להפוך אותו לצימר. אחר כך כבר הגיעו ליישוב המרוחק על גבול סיני גם האוטובוסים האחרים והפכו את המקום לסיפור הצלחה. בשלווה המדברית קשה לדמיין שפעם האוטובוס הזה מיהר להגיע בזמן ממקום למקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת