חג ההתייקרות: "קפה קפה" ומקדונלד'ס העלו מחירים

הכנת הקפה לא דורשת שימוש מיוחד בקמח מצה כדי לעמוד בתנאי הכשרות - אבל עובדה זו לא הפריע לחלק מהרשתות לייקר באופן ניכר את מוצריהן. התוצאה: בחג הזה תשלמו על הקפה או על הארוחה שאת רגילים להזמין בימי חול המועד

רשת "קפה קפה" (חדשות 2)

המוני המשפחות והמטיילים שפוקדים את רחבי הארץ בימי חול המועד לא פוסחים על בתי הקפה והמזללות - הזדמנות שאותה, לפי תחקיר "גלובס", בחרו הרשתות הגדולות לנצל היטב לטובתן כדי לגרוף קופון נאה.

לקוחה קבועה של סניף "קפה קפה" הפועל במקום עבודתה סיפרה כי מדי בוקר היא עושה את דרכה למקום כדי לקנות קפה. בימים כתיקונם היא נדרשת לשלם 13 שקלים בתמורה לקפה הפוך רגיל - וכעת, בימי חול המועד, קיבלה בכעס את הודעת הקופאי על המחיר החדש - 15 שקלים.

מי שיבקש לרכוש קפה גדול יידרש כעת לשלם, במקום 16 שקלים, מחיר של 18 שקלים. כדי להסיר כל חשש, יש להדגיש כי קפה אינו מכיל קמח מצות או כל חומר גלם אחר שהיה על בית הקפה להתאימו כדי שיהיה כשר לפסח והתייקר בעליית המחירי האחרונה.

אלא שבדיקה קצרה העלתה ש"קפה קפה" אינה הרשת הייחודית שבחרה לנצל את ימי החג כדי לייקר את מוצריה. במקומות שבהם קיים צורך במעבר לשימוש בקמח מצות ראו בכך הזדמנות מצוינת לעדכן את המחירים - כלפי מעלה. כך למשל, מי שביקש עד ליל הסדר לרכוש ארוחת ילדים במקדונלד'ס נדרש לשלם תמורתה 27 שקלים. בחול המועד, לעומת זאת, האמיר המחיר עד לכדי 38 שקלים.

יש לציין כי לא בכל הרשתות נוהגים באותה הדרך: ב"ארומה" אכן תידרשו לשלם מחיר גבוה יותר עבור מאפים כשרים לפסח, אבל הקפה נותר במחירו הרגיל. כך גם ברשת רולדין ובקפה גרג.

התגובות: "עליית מחירים נקודתית של 5%-10%"

מרשת "קפה קפה" נמסר בתגובה: "במהלך חג הפסח ישנה עליית מחירים נקודתית של 5%-10%, כפועל יוצא של מחירי המוצרים הכשרים לפסח וכל הנלווה לכך (למשל כלים מיוחדים להגשה בפסח). התפריט המוצע בסניפי הרשת במהלך החג רלוונטי אך ורק עבור ימי החג, ולאחר מכן יוחזרו התפריט והמחירים שקדמו לחג. רשת קפה קפה מאחלת לכול לקוחותיה חג שמח וכשר".

ממקדונלד'ס: "בפסח הרשת מתנהגת בצורה ייחודית: 40 סניפים הם כשרים למהדרין וכוללים מוצרים ייחודיים לחג עם לחמניות העשויות מקמח מצה. ביתר הסניפים נמכרים מוצרים רגילים, והמחירים שם רגילים (לדוגמה בצומת גולני או בשדרות רוטשילד). את הלחמניות הכשרות לחג רוכשים מספק חיצוני, והן גדולות מהלחמניות הרגילות של ארוחת הילדים, מה שחייב היערכות של הגדלת הקציצה בהתאם. גם ארוחת הנאגטס הכשרה לחג שונה. מכיוון שלנו יש עלויות גבוהות יותר, הצרכן משלם יותר. בכל מקרה, אנחנו מציעים ללקוחותינו את האפשרות ללכת לסניפים הרגילים ולשלם את המחיר הרגיל".

"ארומה ישראל": "מאפי החג הם שונים לחלוטין. את המאפים אנחנו רוכשים מגורם שלישי ולא אופים במקום. תג המחיר של המוצרים האלה אינו בר-השוואה למוצרים הרגילים, משום שמדובר במוצרים אחרים מקטגוריה אחרת שלא קיימת ביתר ימות השנה. המחירים זהים לאלה של השנה שעברה, למרות שהספק העלה לנו את המחיר. מוצרים שאנחנו ממשיכים למכור, כמו בראוניז, שומרים על המחיר הרגיל (10 שקלים). גם כריכים שעשויים מקמח מצה עולה לנו יותר לייצר, אבל השארנו את המחירים, וגם מחיר הסלטים וארוחות הילדים והבוקר נותרו". אגב, דיל של קפה ומאפה לא תמצאו בימי חול המועד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת