רגע לפני ליל הסדר: מחירי סלי הקניות צונחים ביותר מ-50%

כמדי ערב חג הפסח, נערכות רשתות המזון המובילות למלחמה של ממש על כל לקוח. מבדיקה מיוחדת שערך "גלובס" עולה כי בחודש האחרון חלה ירידה משמעותית במגוון מוצרים בכל הרשתות. רשת "רמי לוי שיווק השיקמה" נותר הזולה ביותר, במגה נרשמה ההוזלה החדה ביותר

רשתות המזון המובילות נערכות למלחמה על כל לקוח לקראת ערב חג הפסח. בהשוואה שנערכה בין סל מוצרים זהה, התגלה כי במהלך החודש האחרון נרשמה ירידה של עשרות אחוזים במחירים.

את הבדיקה ביצע עבור העיתון "גלובס" המרכז למחקרים צרכניים בהנהלת דוד עידן, ונכללו בה  הרשתות שופרסל דיל, מגה בול ומחסני כמעט חינם בפתח תקווה, חצי חינם בהוד השרון ורמי לוי בראש העין.

בתום ההשוואה התברר כי במסגרת מלחמת הרשתות על סלי הקניות לפסח, מגה הוזילה את מחיריה ב-45%: גובה הסל לפני חודש עמד על 480 שקל, לעומת כ-330 שקל מחיר הסל היום.

רשת רמי לוי הזולה ביותר, במגה נרשמה ההוזלה החדה ביותר

אצל רמי לוי לא מוותרים בקלות על תואר הרשת הזולה ביותר. מחירי הסניף בראש העין מסתכמים ב-286 שקל, זאת לעומת מחיר הסל לפני חודש שעמד על כ-380 שקל - פער של 33%. הסל של רמי לוי נמצא גם הפעם כזול ביותר בהשוואה לאחרים. סל זהה בחצי חינם מתקרב ל-460 שקל וממצב אותה כרשת היקרה בהשוואה.

גם יתר הרשתות הוזילו מחירים: הסל בשופרסל דיל זול ב-13% מהסל לפני חודש (כ-400 שקל לעומת כ-450 שקל), והסל במחסני כמעט חינם זול ב-6% (423 שקל לעומת כ-448 שקל).

ברשת חצי חינם היה השינוי הקטן ביותר: סך הסל לפני חודש עמד על 470 שקל לעומת כ-460 שקל היום - פער של 2% בלבד. מדיניות זו מלמדת כי הרשת כנראה אינה נתונה לגחמות של המתחרים השוכנים בסמוך.

"כפי שחזינו, לקראת החג מוזילות הרשתות הגדולות את המחירים בצורה משמעותית, ואילו ההוזלה ברשתות הפרטיות הייתה מתונה יותר", אומר דוד עידן, מבצע הבדיקה. "ככל שמתקרב החג המחירים יורדים, כך ששווה לקנות כעת מוצרים לטווח ארוך, כמו חומרי ניקוי".

איפה כדאי לקנות לקראת החג? (חדשות 2)
הוזלת המחירים הובילה לשינויים דרמטיים בחלק ממחירי המוצרים. חלקם ירדו ב-50% ואף יותר. לדוגמה, מסיר שומנים סנו פורטה, שעלה במגה 18 שקל, עולה 8 שקל היום באותו הסניף; יין מרלו כרמל סלקטד, שעלה לפני חודש 34.50 שקל, נמכר כיום במגה ב-18.20 שקל; ואורז בסמטי, שעלה 14.80 שקל בסניף מגה לפני חודש, עולה היום 7.90 שקל באותו הסניף.

בשופרסל דיל דג סול בוואקום הוזל ל-20 שקל, לעומת 30 שקל המחיר לפני חודש; מרכך בדין, שעלה 16 שקל, עולה היום 10 שקלים במסגרת מבצעי מוצרים ב-10 שקלים ברשת. ברשת רמי לוי נוזל אג'קס 2 ליטר ירד מכ-24 שקל ל-13 שקל; ויין מרלו של כרמל סלקטד נמכר כעת ב-16 שקל, לעומת ב-25 שקל לפני כחודש.

במחסני כמעט חינם מרק עוף אמיתי של אסם, שעלה 22 שקל לפני חודש, נמכר כיום ב-10 שקלים. בחצי חינם יין קברנה סוביניון של ברקן, שעלה 30 שקל, דווקא התייקר ל-40 שקל כיום.

התחרות בין הסניפים מובילה לעיתים לפערים של עשרות אחוזים בין אותם מוצרים הנמכרים בשכנות, כך שמי שיפצל את הקנייה יוכל למצות את ההוזלות של כל הרשת. כעת נותר לראות האם בעוד חודש מהיום יישארו המחירים הנמוכים או שמא יחזרו לסורם.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת