הערב: צעדת לפידים בת"א נגד העלייה במחירי הדלק

הלכתם לתדלק? מחיר הדלק יחצה הלילה לראשונה את רף שמונה השקלים לליטר, ועוד קודם לכן יגיעו מפגינים רבים לכיכר רבין למחות על גל ההתייקרויות האחרון. כבר אתמול החלו עימותים בין המשטרה לפעילים, שהקימו מאהל בכיכר רבין. "אנחנו לא כספומט", אמר מנהיג מחאת הדלק לחדשות 2 באינטרנט

שעון הקיץ נכנס לתוקפו בלילה שבין חמישי לשישי, ומארגני המחאה החברתית שהבטיחו גל נוסף של הפגנות בעונה החמה - יורים את יריית הפתיחה באביב.

כבר אתמול הוקם מאהל בכיכר רבין בת"א במחאה על גל ההתייקרות האחרון, בעיקר במחירי הדלק והחשמל. בשעות הערב פונה המאהל בו שהו מאות פעילים על ידי כוחות המשטרה, שאף עצרה מספר מהם. הערב תצא מהכיכר צעדת לפידים בה ידרשו על פי ההערכות אלפי בני אדם מראש הממשלה: הקל על יוקר המחייה. הצעדה תסתיים בעצרת בבית אריאלה.

מהרו לתחנות - מחיר הליטר חוצה את קו 8 השקלים

גל המחאות מתחדש? ארכיון (רויטרס)
הלילה בחצות יגיע מחיר הדלק בישראל לשיא של כל הזמנים. מחיר הדלק יתייקר בלילה שבין שבת לראשון ב-20 אגורות לליטר, ויעמוד על שיא היסטורי נוסף של 8.15 שקלים לליטר בנזין בשירות מלא. בשירות עצמי יעמוד התעריף על 7.94 שקל לליטר. מתחילת השנה התייקר מחיר הבנזין ב-71 אגורות.

מארגן מחאת הדלק, זאב גרואר, אמר אמש בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "קראנו להפגנה - 'יציאה מעבדות לחירות, עבדים היינו אבל לא עוד'. העלייה של מחיר הדלק והחשמל, כל פעם מכים אותנו בגזרה חדשה, המצב לא השתנה מאז מצרים, מכים אותנו ב-10 מכות". "זה חצה את הקו האדום", מדגיש גרואר. "אנו כבר נמצאים בקו השחור. הממשלה הזאת הגזימה מכל היבט, כמה אפשר לענות את האזרחים? הפכנו לכספומט של האוצר. כשהוא צריך להשלים תקציבים למשרדים הוא גובה מהציבור".

לדברי מארגן המחאה: "הגענו לאיזשהו סף, למלא מכל דלק זה כמעט 500 שקל וזה לא סביר, וזה לא בגלל מחיר הנפט בעולם, זורים לנו מלח בעיניים, המחיר של חבית נפט כיום נמוך מהמחיר ב-2008". גרואר קורא לכל אזרחי המדינה לקחת חלק במחאה המתגבשת: "מה שהיה בקיץ עזר ופתח את העיניים לכל חברי הכנסת. בסוף הם הטעו אותנו ולא נתנו כלום, פשוט הרגיעו את הציבור ומוססו את המחאה, אבל המחאה היא עדיין בלב של כולנו. האזרחים יביעו את המחאה ברחובות וגם בעוד שנה בקלפיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת