טסים בפסח? כך תקצרו את התור בנתב"ג

לקראת עונת הנסיעות נתב"ג מתמלא, והתורים לפני שמגיעים אל השער יכולים לייגע גם את מי שמצפה לחופש בקוצר רוח. כמה מהלכים פשוטים יכולים לקצר לנוסעים לחו"ל את זמן ההמתנה בתור וגם לעתים לחסוך קנסות מיותרים. המדריך המלא לנופשים, ושתהיה לכם נסיעה טובה

תור בנתב"ג, ארכיון (רויטרס)

אין נוסע שלא יודע כי הדרך למטוס עוברת בתורים ארוכים בנמל התעופה, תורים הדורשים זמן ועצבים, במיוחד בתקופת החגים ובקיץ. עם זאת, ישנן דרכים לקצר שניים מהתורים בשדה: את התור לצ'ק אין ואת התור לביקורת הדרכונים, דרכים שהנוסעים לא תמיד מודעים אליהן. אז איך נגיע מהר יותר לדיוטי פרי?

כמעט תמיד, התור הארוך ביותר בנמל התעופה יהיה התור לצ'ק אין. כמה מאות נוסעים (150 במטוסים קטנים, 400 במטוסים גדולים) שמגיעים בפרק זמן של שעה בלבד ומטופלים על ידי לא יותר מארבעה דלפקים, שכל אחד צריך לדאוג לנוסע לכבודה, למקום ישיבה ולטיסות המשך במקרה הצורך יוצרים תורים ארוכים בדלפקים.

צ'ק אין בלי לקום מהכסא

חלק ניכר מחברות התעופה שפועלות בישראל מאפשרות לבצע את הליך הצ'ק אין באינטרנט, החל מ-72 שעות לפני הטיסה, ולחסוך את ההמתנה בנתב"ג. הנוסעים רק צריכים לתת את הכבודה שלהם בעמדת "Baggage drop" שהתור אליה כמעט תמיד קצר יותר מהתור הרגיל לצ'ק אין. חברת אל-על, המוביל התעופתי הגדול בישראל, מפעילה דלפקים נפרדים לחלוטין לנוסעים שעושים צ'ק אין מראש. בכמה מחברות התעופה הזולות ("לואו קוסט") באירופה, כמו ריאנאייר, צ'ק אין באינטרנט הוא חובה לכל הנוסעים.

יתרון נוסף לנוסעים שמבצעים צ'ק אין מראש הוא יכולת לקבוע מראש את מקום ההושבה במטוס, בהתאם למחלקה ולזמינות המושבים, ולהזמין ארוחה מיוחדת בלי צורך להתקשר לסוכן הנסיעות. רשות שדות התעופה יצאה לאחרונה בפרסום של אפשרות הצ'ק אין מהבית, כשבין השאר נכתב כי ניתן לעשות את הפעולה באתרים של החברות אל-על, דלתא , יו אס אירוויז, לופטהנזה, יונייטד, אייר קנדה, בריטיש אירוויז, טרנסאירו, בריסל אירליינס , אוסטריאן, אליטליה, אייר פראנס קוריאן אייר ו-KLM.

ביקורת גבולות ביומטרית וגם - אריזה נכונה

גם את ביקורת הדרכונים ניתן לקצר דרמטית: מזה כמה שנים רשות שדות התעופה מאפשרת ביקורת גבולות באמצעות טביעת כף יד וכרטיס מגנטי, בהליך שלוקח שניות ספורות וחוסך את ההמתנה לחותמת בדרכון, המתנה שיכולה לקחת לא מעט בימים עמוסים. הוצאת הכרטיס לוקחת זמן בפעם הראשונה, אך לאחר מכן, בנסיעות הבאות, אין צורך להתעכב יותר ליד הדלפקים ביציאה ובכניסה לארץ.

אריזה נכונה תחסוך גם היא יכולה לחסוך זמן וכסף: שיקלו את המזוודות שלכם בבית, ובדקו שאף אחת מהן לא שוקלת יותר מ-23 ק"ג, המשקל המקסימלי המותר ברוב חברות התעופה (במחלקת תיירים). בדקו גם שאין לכם יותר מזוודות ממה שחברת התעופה מאפשרת (לרוב מזוודה אחת לנוסע). הקפדה על הכבודה תחסוך לנוסעים קנסות וחוסר נעימות בצ'ק אין או צורך בפריקה ואריזה מחדש בנמל התעופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת