סופית: מחיר הדלק - יותר מ-8 שקלים לליטר

לקרוא ולבכות: הניסיונות למנוע את העלייה במחיר הדלק נכשלו. החל ממוצאי שבת יעמוד מחיר ליטר בנזין על לא פחות מ-8.15 שקלים לליטר בשירות מלא. בשירות עצמי יעמוד התעריף על 7.94 שקל לליטר

עכשיו זה רשמי: מחיר הדלק יתייקר בלילה שבין שבת לראשון ב-20 אגורות לליטר, ויעמוד על שיא היסטורי נוסף של 8.15 שקלים לליטר בנזין בשירות מלא.

משרד האנרגיה והמים פרסם כי לראשונה, יחצה מחיר ליטר בנזין את רף ה-8 שקלים. בשירות עצמי יעמוד התעריף על 7.94 שקל לליטר. מתחילת השנה התייקר מחיר הבנזין ב-71 אגורות.

ההתייקרות במחירים באה לאחר שבחודש שעבר התערב ראש הממשלה בנימין נתניהו בכוונה לייקר את מחיר הדלק. ברגע האחרון ולמרות התנגדות עזה מצד האוצר הופחתו 10 אגורות מהבלו על הבנזין.

במשרד האוצר עובדים בימים אלה על צעדי מנע שירככו את העלייה החדה במחירים. אגף התקציבים באוצר, בראשות גל הרשקוביץ, נמצא לקראת סיום גיבוש רשימת החלופות המיועדות למנוע את העלאת מחירי הדלק הצפויה במוצאי שבת.

הזינוק במחיר מתפרסם על רקע התנגדות עזה מצד הדרגים המקצועיים באוצר לכל ניסיון להפחית במיסוי על הדלק, בנימוק של פגיעה בהכנסות המדינה ממסים. מס הבלו המוטל על כלל סוגי הדלקים הכניס לקופת המדינה כ-16.5 מיליארד שקל ב-2011.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת