015 דורשת: לכפות ההסכם על פלאפון

מפעילת הסלולר הווירטואלית, שהכריזה על חבילה הכוללת שיחות והודעות טקסט ללא הגבלה ב-99 שקלים בחודש, נותרה ללא תשתית סלולרית לאחר שחברת "פלאפון" הודיעה כי ההסכם בין שתי החברות מבוטל. כעת, שוקלים בחברת "הלו 015" לפנות לבית המשפט, אם משרד התקשורת לא יתערב בנושא

תפנה לבית המשפט אם משרד התקשורת לא יתערב (יח"צ)

המפעילה הסלולרית הלו 015 הכריזה אתמול על כניסתה לתחום הסלולר כמפעילה וירטואלית, וציינה כי תציע חבילה קבועה עם שיחות והודעות טקסט‏ ללא הגבלה תמורת 99 שקלים בחודש. לקוחות שירכשו חבילת שיחות בסיסית, נאמר בהודעת החברה, ישלמו על חבילת גלישה ללא הגבלת נפח 19.90 שקלים בחודש.

היום פנתה החברה למשרד התקשורת בדרישה לאכוף את ההסכם שנחתם עם חברת פלאפון, זאת בעקבות הודעת החברה מאתמול כי ההסכם בין שתי המפעילות מבוטל.

הלו 015 רכשה את פעילות חברת סלראן, שהחזיקה בהסכם להפעלת מפעיל וירטואלי על תשתיות פלאפון. אלא שפלאפון טוענת כי הסכם זה בוטל כבר לפני שבוע. לטענת הלו 015 פלאפון אינה יכולה לבטל את ההסכם שיש לה עם סלראן באופן חד-צדדי.

מפעילי סלולר במודל של מפעיל וירטואלי כמו הלו 015 זקוקים לשיתוף פעולה הדוק עם המפעיל המארח. כל המפעילים הוירטואליים שנכנסו לשוק לאחרונה - רמי לוי, הום סנטר ובקרוב גם אלון סלולר - נשענים על מערכת יחסים קרובה עם המפעיל המארח ומשתפים איתו פעולה.

משרד התקשורת יצטרך לקבל החלטה במהירות, ולהחליט האם לאכוף על פלאפון לקיים את ההסכם. אם משרד התקשורת לא יתערב, תיאלץ הלו 015 לפנות לבית המשפט - הליך שצפוי להיות יותר בעייתי מבחינתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת