עונת החתונות: כיצד תצליחו לחסוך?

עם תחילת האביב מתחילה גם עונת החתונות והמחירים של אולמות האירועים ונותני השירות מזנקים. אבל עדיין יש דרך לחסוך, איך? כל הפרטים על טרנד ה"חתונה הכפולה"

עונת החתונות בפתח, ועימה גם עליות המחירים של אולמות האירועים ונותני השירות. אבל אם תרצו גם בחודשים החמים אפשר לצמצם את הוצאות החתונה ולשלם פחות.

בניסיון להוריד את עלויות האירוע, ענבר שחף מגבעתיים החליטה להתחתן ב"ימים האסורים": "הלכנו לגני אירועים וראינו שהמחירים מאוד יקרים בשוק, בתאריכים שנחשבים למותרים לחתונה. אז שמנו לב בעצם שבתאריכי ספירת העומר המחירים זולים משמעותית סדר גודל של 22-27 אלף שקל הפרש - והחלטנו ללכת על זה".

זוגות רבים בוחרים להתחתן בשני שלבים - את מסיבת החתונה מקיימים בתאריכים בהם אסור להתחתן על פי הדת, בזמן שאת טקס החופה מקיימים בבית הכנסת או בבית של ההורים בימים המותרים.

בעגה המקצועית קוראים לזה "חתונה כפולה", אבל לא מדובר במחיר כפול אלא דווקא בחיסכון. מסיבת חתונה בימי בין המצרים, בספירת העומר או בחול המועד סוכות, זולה משמעותית מחגיגה בימים המותרים בעונת השיא.

"אפשר להתחתן בקיץ במחירי חורף"

"אם זוג בוחר להפריד את החופה, את טקס הקידושים, ולערוך בנפרד מסיבת חתונה הוא יכול לבחור בתאריכים שהם נחשבים אסורים לחיתון ביהדות - כמו ספירת העומר ובין המצרים. המחירים בתקופות האלה יורדים פלאים, ואפשר להתחתן בקיץ במחירי חורף", מסבירה לימור לבון עורכת אתר זאפ מתחתנים.

"היה לנו ברור שאנחנו נשארים שפויים, ולא רוצים להוציא הרבה, ברגע שראינו שזה מוזיל, אז לא היתה סיבה לא ללכת לזה", טוענת יונה קפלן מת"א, שמתחתנת בספירת העומר. "הציעו לנו למשל 10%הנחה, וזה נותן מקום להתמקח עם ספקים בגלל שכולם מראש הרבה יותר פנויים ויש הרבה יותר אופציות".

אם כבר החלטתם על תקציב מראש, החיסכון על התאריך יאפשר לכם להתפנק במקומות אחרים, באותו מחיר. גם חודשי יולי-אוגוסט החמים הפכו לפופולריים פחות והמחירים ירדו בהתאם. חתונת החלומות בעונה החמה לא חייבת לשרוף לכם את הכיס ועם תכנון נכון עדיין אפשר לחסוך. את העודף, תשקיעו בירח דבש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת