ממוצ"ש: מחיר הדלק עולה ב-16 אג'

לא רק מחירי החשמל יעלו בתחילת חודש אפריל. מחיר ליטר בנזין צפוי לעלות ב-16 אגורות במוצאי שבת, ולחצות לראשונה את רף ה-8 שקלים לליטר. במשרדי האנרגיה והאוצר מתקיימות בימים האחרונים התייעצויות קדחתניות, בניסיון למתן העלייה הצפויה במחירים

ממוצ"ש: מחיר הדלק עולה ב-16 אג' (חדשות 2)

הכינו את הארנקים: מחיר הדלק יעלה שוב בסוף השבוע הקרוב, ויחצה ככל הנראה את קו ה-8 שקלים. למרות מאמציו של ראש הממשלה בנימין נתניהו למתן את ההתייקרות, נכון להיום צפויה עלייה של לפחות 16 אגורות במחיר ליטר בנזין.

במשרדי האנרגיה והאוצר מתקיימות בימים האחרונים התייעצויות קדחתניות, בניסיון למתן את העלייה הצפויה במחירים. יש לציין כי בחודש שעבר התערב ראש הממשלה ברגע האחרון בתכנית להעלות את מחיר הדלק, ולמרות התנגדות עזה מצד האוצר הפחית 10 אגורות מהבלו על הבנזין.

ההפחתה מהבלו היא למשך חודשיים, כשבתום התקופה יידרש האוצר להציג מקורות לכיסוי הגירעון בהכנסות המדינה. כתוצאה מהתערבותו של נתניהו, הופחת מחירו של ליטר בנזין 95 אוקטן בשירות מלא אל מתחת לרף ה-8 שקלים, ל-7.95 שקלים.

גורמים במשק האנרגיה טוענים כי גם הפעם צפויים הדרגים המקצועיים באוצר להתנגד לכל ניסיון להפחית את מיסוי על הדלק, בנימוק של פגיעה בהכנסות המדינה ממסים. הפחתת 10 אגורות מהבלו מפחיתה את הכנסות המדינה בכ-400 מיליון שקל בחישוב שנתי.

מתחילת השנה התייקר מחיר הבנזין ב-51 אגורות, מ-7.44 שקלים ל-7.95 שקלים לבנזין בשירות מלא ומ-7.23 ל-7.74 שקלים לבנזין בשירות עצמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת