שטייניץ: "היינו צריכים להעלות את החשמל ב-40% - אבל ויתרנו"

מחכים לירידה במחירי החשמל? כנראה שתצטרכו לחכות עד 2013. סוגיית מחירי האנרגיה נדונה הבוקר בישיבת שרי הליכוד. נתניהו הורה לבחון העלאה הדרגתית של מחירי החשמל כדי לרכך את הפגיעה באזרחים, אבל שר האוצר יובל שטייניץ אמר: "ויתרנו על הכנסות מדינה של מיליארד שקל והצלחנו למתן את העלייה לשיעור של 9% בלבד"

רוצים ירידה במחיר? חכו ל-2013 (רויטרס)

תגידו תודה: במהלך ישיבת שרי הליכוד שנערכה הבוקר, טען שר האוצר יובל שטייניץ כי "העלאת המחירים הנוכחית הייתה אמורה להיות בשיעור של 40% - אבל ויתרנו".

במהלך הישיבה הורה ראש הממשלה נתניהו לשרי האוצר והאנרגיה לבחון העלאה דיפרנציאלית (הדרגתית) של תעריפי החשמל. צעד זה הגיע בעקבות המלצת רשות החשמל להעלות את התעריפים בשיעור של כ-9%.

"אחרי שטיפלנו במחירי הדירות ואחרי שאנו עדים לתוצאות הראשונות של טיפול זה, שמביא לירידת מחירים, יש לטפל גם בהעלאת מחירי החשמל", הדגיש נתניהו. "עליית מחירי החשמל היא תוצאה של הסנקציות על אירן שמייצרות עלייה במחירי הנפט. זה לא תוצר של השיח הציבורי על הסנקציות, אלא תוצר של הסנקציות עצמן", הוסיף ראש הממשלה.

שטייניץ: "ב-2013 יירד המחיר"

הכוונה בהעלאה דיפרנציאלית של התעריף, היא לפרוס את ההעלאה על פני תקופה ממושכת יותר ובכך למתן את הפגיעה במשקי הבית. נתניהו לא התייחס לשיבושים באספקת הגז הטבעי ממצרים - הגורם העיקרי להעלאת תעריפי החשמל.

שר האוצר שטייניץ התייחס גם הוא לעלייה במחירים וטען כי "העלאת המחירים הנוכחית הייתה אמורה להיות בשיעור גבוה הרבה יותר של 40%, בשל הפסקת אספקת הגז הטבעי ממצרים". שטייניץ הוסיף: "ויתרנו על הכנסות מדינה של מיליארד שקל והצלחנו למתן את העלייה לשיעור של 9% בלבד. באמצע שנת 2013 יגיע הגז מ'תמר' והמחיר יחזור לרדת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת