פקחי הרכבת לא יבדקו כרטיסי נסיעה

צעד נוסף בעיצומים של ועד עובדי הרכבת נגד ההנהלה, בעקבות הכוונה להעביר את תחזוקת הקרונות לידי חברה חיצונית. החל ממחר, לא יבדקו הפקחים על הרכבות את כרטיסי הנסיעה של הנוסעים. במקביל, כעשרה פעילים חברתיים התפרצו לישיבת הנהלת הרכבת שהתכנסה לאשר את השינויים הארגוניים

רכבת ישראל. עוד צעד במאבק

ועד עובדי הרכבת הודיע כי הוא מחריף את המאבק נגד כוונת הנהלת הרכבת ומשרד התחבורה להעביר את תחזוקת הקרונות ליצרנית הקרונות. במסגרת החרפת הצעדים, החל ממחר הפקחים ברכבות לא יבדקו את כרטיסי הנסיעה של הנוסעים.

מדובר בצעד נוסף כחלק משרשרת פעולות שנוקטים בוועד עובדי הרכבת נגד החלטת הנהלת הרכבת להעביר את תחזוקת הקרונות לידי חברת "בומברדייה", במקום להשאירה בידי העובדים. מוקדם יותר השבוע הפגינו ועד עובדי הרכבת בראשות יושבת ראש הוועד גילה אדרעי מול משרדי הממשלה.

במקביל, כעשרה פעילים חברתיים הנמנים עם מטה המאבק למניעת ההפרטה ברכבת ישראל, בהם צעירי מרצ, צעירי מפלגת העבודה ופעילים המזוהים עם המחאה החברתית, התפרצו אל תוך משרדי הנהלת הרכבת בשעה שדירקטוריון החברה התכנס כדי לאשר את השינויים הארגוניים בחברה - לרבות הוצאה למיקור חוץ של אחזקת הקרונות החדשים.

מוקדם יותר החודש, וכחלק מצעדי המחאה, הודיע הוועד על הפסקת עבודות הפיתוח ברכבת ובכך בוטלו שורה של עבודות פיתוח שהיו אמורות להתקיים בחודש הנוכחי, כמו פרויקט הכפלת המסילה מהקריות עד נהריה. בנוסף, החליט הוועד על הפסקת פעולות רכבות המטען שגורמות להפסד של 3 מיליון שקל ביום. נכון לשעה זו, רכבות הנוסעים ממשיכות לפעול כרגיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת