יצירת אמנות יד שנייה מטייקון לשעבר

כמה שוות יצירות האמנות שהיו תלויות בלשכתו של מוטי זיסר ? האוסף כולל עבודות של כמה מהאמנים הישראלים הגדולים ביותר - ביניהם נחום גוטמן, מרסל ינקו וראובן רובין. כך מתנהלות המכירות הפומביות של אוספי הטייקונים שקרסו

חושבים לקשט את הבית ביצירת אומנות? בשבוע הבא תהיה לכם הזדמנות להיות הבעלים של יצירות האמנות שנרכשו על ידי הטייקון לשעבר, האיש שאחראי להסדר החוב הגדול ביותר בתולדות המשק - מוטי זיסר. אוסף האומנות של אלביט הדמיה שכולל 53 יצירות בשווי המוערך ב-8 מיליון שקלים יוצע למכירה בשבוע הבא בבית המכירות מצארט בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תוכלו למצוא שם למשל את העבודה "גדר חיה" של מרסל ינקו מ- 1951, שמחיר הפתיחה שנקבע עבורה הוא 65 אלף דולרים. היצירה היקרה ביותר באוסף של זיסר ואלביט היא עבודותו של נחום גוטמן "נווה צדק", שתתחיל להימכר ב-105 אלף דולרים. עוד באוסף ציורו של ראובן רובין "נוף אביבי" מ- 1961 וציור של מרדכי לבנון בשם "נוף גליל" מ-1942.

האוסף שהיה תלוי במשרדים של אלביט נמצא כיום בידי קרן יורק, שהיא בעלת השליטה בחברה של זיסר. בחודש ינואר השנה בית המשפט אישר לטייקון לשעבר תספורת בסך מיליארד שקל ו-800 אלף שקלים.

זה כמעט נוהל אצל כל איש עסקים: בשנים בהם העסקים משגשגים, משקיעים ביצירות אמנות במקביל לתיק המניות או קרן ההשקעות. ברגע שהעסק נמצא בקשיים - האמנות הופכת לאחד הכלים הטובים ביותר לגיוס הכספים בחזרה. ביוני האחרון היו אלה היצירות של אי.די.בי ונוחי דנקנר שנמכרו בבית המכירות הפומביות תירוש, אז הוצעו 40 יצירות למכירה שנמכרו בשווי כולל של 3 מיליון שקלים.

המוכר, מוטי זיסר (חדשות 2)

זו לא הפעם הראשונה ששמו של זיסר משתרבב בהקשר של מכירה פומבית - לפני כחודש אחוזתו של זיסר המוערכת ב-60 מיליון שקלים עלתה לכותרות לאחר שזיסר ניסה למכור כ-280 פריטים במכירה פומבית. בין הפריטים ניתן היה אפשר למצוא את הקולנוע הביתי של הזוג זיסר, נברשת יוקרתית, שולחן ביליארד ופריטים רבים אחרים בשווי המוערך ב-100 אלף דולרים, אלא שזה נעשה ללא ידיעתו של כונס הנכסים - שהוא בעצם בעל התכולה - ולא הזוג זיסר.

גם אם המכירות הללו יוכתרו בהצלחה, הן עדיין רק טיפה קטנה בים של חובות עתק שהותירו אחריהם האנשים שעשו כמה הימורים פחות מוצלחים על הכסף של כולנו, בהיקף של מיליארדי שקלים.