למי מעניקה המדינה 100 אלף שקלים?

המדינה מעניקה סכום של עד 100 אלף שקלים לרוכשי דירה ראשונה בפריפריה. האם אתם עונים על הקריטריונים של משרד השיכון? קראו ואולי בעוד כמה חודשים תוכלו להיות בעלי דירה משלכם

דירות מסובסדות בבניינים חדשים (חדשות 2)

בימים האחרונים עלה תשדיר שירות מטעם משרד השיכון, לפיו מעניק המשרד הטבות לרוכשי דירה ראשונה בפריפריה. אם אתם זוג צעיר שרוצה לרכוש דירה ראשונה מחוץ לגוש דן, הנה מספר שאלות ותשובות שיעזרו לכם.

מי זכאי לקבל את ההטבה?

משפחות חסרות דירה, בעלות תעודת זכאות, המבקשות לרכוש דירה ראשונה בפריפריה. גם יחידים חסרי דירה בני 35 ויותר זכאים ליהנות מההטבה. ההטבה מיועדת לכלל המגזרים במדינת ישראל ואינה תלויה בגובה הכנסה ובמספר ילדים ואחים.

מהי רשימת היישובים?

ההטבה תינתן רק לרוכשי דירות באחד מ-28 הישובים האלה: אופקים, אל-סייד, בועיינה-נוג'ידאת, בית שאן, דימונה, חורה, חצור הגלילית, טבריה, יפיע, ירוחם, כפר מנדא, כרמיאל, מגדל העמק, מעלות תרשיחא, מצפה רמון, נהריה, נחף, נצרת, נצרת עילית, נתיבות, סכנין, עכו, ערד, צפת, קריית שמונה, רהט, שדרות, שלומי.

מהו גובה ההטבה ומהו הרכבה?

ההטבה מורכבת משני חלקים: חלק ראשון הוא מענק בסכום של 60 אלף שקלים לרכישת הדירה עבור משפחות ו-30 אלף שקלים ליחידים.

החלק השני הוא תוספת סבסוד בשיעור של 25%-35% מעלויות הפיתוח בבנייה רוויה. תוספת סבסוד זו תינתן לקבלן רק אם ימכור את הדירה לזכאים שהוגדרו ככאלו על ידי משרד הבינוי והשיכון ואם יסיים את הבנייה בתוך 26 חודשים מיום קבלת המגרש ועד קבלת טופס 4.

חשוב לציין כי ההטבה ניתנת רק לרוכשי דירות חדשות, ויוענקו גם לתושבי הפריפריה במידה וירצו לרכוש דירה. כמו כן, יחול המענק על כל הדירות החדשות שנרכשו לאחר 10 ביולי 2011.

הסבסוד חל על דירות בבנייה רוויה וכן על בנייה עצמית רוויה ששיווקה המדינה לאחר 10 ביולי 2011 או בפרויקטים שבמועד זה טרם הסתיים תהליך השיווק שלהם, ולא יינתן מענק לדירות צמודות קרקע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת