רגע לפני עליית המחירים: נתניהו הורה למתן את התייקרות הדלק

שעות ספורות טרם כניסתם לתוקף של מחירי הבנזין החדשים שהיו אמורים לחצות לראשונה את קו 8 השקלים לליטר, נענה נתניהו ללחץ הציבורי והודיע על הפחתת 10 אגורות. החל מהלילה בחצות יימכר ליטר בנזין 95 אוקטן בתמורה ל-7.95 שקלים בתדלוק מלא

שעות ספורות לפני שהעלאת מחיר הדלק לשיא של כל הזמנים אמורה הייתה להיכנס לתוקף, נענה ראש הממשלה בנימין נתניהו לזעם הציבורי נגד המהלך - והורה להפחית את המס על הבנזין ב-10 אגורות. ההוזלה תהיה תקפה למשך החודש הקרוב.

בשל כך, יתייקר הדלק בחצות - אך בשיעור חד פחות מכפי שתוכנן. תמורת ליטר בנזין 95 אוקטן ישלמו אזרחי ישראל 7.95 שקלים בתדלוק מלא, ובשירות עצמי - 7.74 שקלים.

בהוראת נתניהו, הוטלה מלאכת איתור מקורות המימון למהלך על משרד האוצר שייפעל לגיבושה בתוך כחודשיים. "ישראל לא שולטת על מחיר הנפט בעולם, אבל היא בהחלט לא חייבת לגבות תוספת מס בגין כל התייקרות", אמר ראש הממשלה בהתייחסו להנחייה.

באוצר הזהירו כי כל ניסיון למתן את עליית מחירי הדלק ייגבה מחיר כבד מהקופה הציבורית, והסבירו כי כל אגורה המופחתת מהם שוות ערך לכ-40 מיליון שקלים. בתגובה למהלך אמרו הערב גורמים באוצר כי יגבשו הצעות מימון אחרות להשלמת הפער.  

קדימה: נתניהו מנסה לקנות את הציבור ב-10 אגורות

באופוזיציה מיהרו להגיב על המהלך של ראש הממשלה ואמרו כי "נתניהו נכנע ללחץ אך הוא לא יוכל לקנות את הציבור ב-10 אגורות. מדובר במצג שווא ולא יותר מלעג לרש אשר מוכיח עד כמה נתניהו אטום למצוקת הציבור. לאחר שדאג היום להפיל את הצעת החוק של קדימה להגבלת המיסוי על הדלק הוא מנסה לקנות את הציבור באגורות".

"במדינה שבה אין תחבורה ציבורית נגישה, הדלק איננו מותרות ולכן יש להביא לפיתרון אמיתי אשר יגביל את המיסוי שלוקחת המדינה מהאזרחים ויביא להוזלה משמעותית במחירי הדלק. רק כך מחירי הדלקים לא יושפעו חדשות לבקרים משינויים בעולם - כי מחירם ייקבע בארץ. קדימה תמשיך להילחם בסדר העדיפויות העקום של ממשלת נתניהו ולא תרפה מן העניין עד שנתניהו יתעשת", לשון התגובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת