הצצה מיוחדת לאחוזות הפאר הגדולות בישראל

מאות מטרים בנויים, דונמים ירוקים רבים מסביב לבית וריהוט מעוצב בקפידה - מתברר שגם בישראל אפשר למצוא כמה אחוזות פאר, בעיקר במושבים. איך הן נראות ומי האנשים שמוכנים להשקיע עשרות מיליוני שקלים בנכס אחד? יצאנו להציץ

אחוזות של עשרות דונמים, עם חוות סוסים, מגרשי טניס וברכות שחיה - הם מראה שכיח אולי בארצות המערב המרווחות והעשירות, אבל פחות בישראל הקטנטונת. כאן אפשר למצוא מעט כאלה, בכמה מושבים. עסקאות נדל"ן מהסוג הזה אפשר לספור בדרך כלל על אצבעות יד אחת בכל שנה.

במושבי אזור השרון, למשל, מתבצעת עסקת ענק אחת כזו בשנה בדרך כלל. כיום מוצעות למכירה מספר בודד של אחוזות כאלו ברחבי הארץ. אנחנו קיבלנו הצצה לשתיים מהן. כמו זו לדוגמה, במושב צופית שבשרון.

הבית בנוי על 500 מטרים. הוא כולל בריכה של 25 מטרים, מגרש כדורסל ונחל פרטי עם שלוש ברכות דגים סביב עצי פקאן. יותר מ-250 מטרים מהקירות, כמעט חצי בית הוא עם חלונות זכוכית.

האחוזה הזו מוצעת למכירה בלא פחות מ-22 מיליון שקלים, את רוב המחיר משלמים על הקרקע אבל לא רק. הפרטים הקטנים בתוך הבית מושקעים להפליא. עד כמה מושקעים? במבנה המפואר תוכלו למצוא אמבטיה ששוקלת לא פחות משני טונות שחצבו מאבן אחת. רק מס הרכישה על בית כזה, שימו לב, מגיע לכמיליון וחצי שקלים.

רוב בעלי האחוזות - ישראלים

האחוזה הבאה, ממוקמת במושב שדה וורבורג. השטח הוא שישה דונמים, והבית מעט צנוע יותר - כ-300 מטרים רבועים. היתרון הנוסטלגי משהו - הבית מוקף בפרדס יפהפה. המחיר: קצת יותר מ-20 מיליון שקלים.

והנה עוד כמה אחוזות שמוצעות למכירה. במושב אודים נמצאת בשוק אחוזה עם שני בתים, אורוות סוסים ובריכה והיא מוצעת למכירה ב-28 מיליון שקלים. במשמר השבעה תוכלו לרכוש אחוזה המשתרעת על 12 דונם עם בריכה כמובן ושמונה חדרים שמוצעת למכירה ב-12.5 מיליון שקלים.

ומי גר באחוזות האלו? באופן מפתיע אולי ברוב המקרים תמצאו באחוזות האלה ישראלים שעשו את הונם כאן, ומעט מאוד תושבי חוץ ואוליגרכים. ובמדינה שבה רובנו נאבקים על דירות קטנטנות, יש גם מי שחי ברווחה הגדולה ביותר, שיכולה להופיע רק בחלומות הנדל"ניים שלכם.

הצטרפו לדף הפייסבוק של "תכנית חיסכון"