סערת מחירי החטיפים של שטראוס מתרחבת

לא רק "פסק זמן". הישראלי יואב רוקח-פן, שצילם את מחיר החטיף המוזל בארה"ב ועורר סערה ברשת, העלה חשבונית חדשה עם מוצרי שטראוס-עלית שנמכרים בזיל-הזול בארה"ב. מתברר שגם "טעמי" ו"טוויסט" נמכרים שם במחירים נמוכים בהרבה מישראל. שטראוס בתגובה: "המחיר לצרכן נקבע ע"י הקמעונאי בלבד"

הסערה סביב ה"פסק זמן" של שטראוס-עלית לא שוככת. יואב רוקח-פן, הישראלי שעורר סערה בעקבות הפרסום בפייסבוק על ההפרש במחיר החטיף הפופולרי בין ישראל וארה"ב, העלה תמונה חדשה שמוכיחה – "פסק זמן" לא לבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אחרי שהראה כי "פסק זמן" נמכר בארה"ב במחיר של 69 סנט בלבד (כ-2.6 שקלים לעומת כ-6.3 שקלים בישראל), מתברר עכשיו כי גם חטיפי שוקולד אחרים נמכרים במחירים נמוכים בהרבה מבישראל, כמו למשל "טוויסט" שנמכר ב-39 סנט או "טעמי" שנמכר ב-59 סנט בלבד.

לשם ההשוואה, בישראל נמכרת חבילה של 3 חטיפי "טוויסט" במחירים של 10.1-12.79 שקל, כלומר 3.36-4.2 שקלים ליחידה. המחיר בארה"ב, כפי שהציג רוקח-פן, הינו 1.4 שקלים בלבד, כלומר בישראל המחיר יקר ב-140%-200% מאשר בארה"ב. לגבי "טעמי", המחיר בישראל הינו 3.6-5.49 שקלים - יקר ב-65%-152% מאשר בארה"ב.

ה"טוויסט" נמכר לצרכן בארה"ב ב-1.5 שקלים ואילו מחירו המומלץ לצרכן הישראלי הוא כפול ועומד על 3.4 שקל - כך לפי ההמלצה שהעבירה שטראוס לרשתות השיווק. "טעמי" נמכר לצרכן בארה"ב ב-2.2 שקלים, כאשר מחירו המומלץ לצרכן הישראלי עומד על 3.4 שקלים - פער של 54%. גם במחיר המארזים של עלית נמצא פער גדול. מחיר מארז מיני טורטיט 400 גרם בארה"ב עומד על 14.9 שקל. בישראל מחיר מארז דומה לרשתות השיווק עומד על 24 שקל.

"שטראוס כנראה חושבים שאנחנו סתומים"

רוקח-פן הציג בפייסבוק שלו את המחירים בחשבונית מלפני יומיים (ה-17 בפברואר) - וזכה בשעות האחרונות לתגובות רבות מצד גולשים. בחשבונית מצוין כי המוצרים נקנו מרשת "אמירה אינטרנשיונל" שבניו ג'רזי.

לאחר ששטראוס טענה כי המחיר הנמוך של "פסק זמן" אותו הציג - ואשר עורר סערה - הינו תוצאה של מבצע וכי הקמעונאי הוא זה שאחראי על המחיר הסופי וככל הנראה ההוזלות הגיעו בעקבות מלאי עודף, כתב רוקח-פן בעמוד הפייסבוק שלו: "טוב... שטראוס כנראה באמת חושבים שאנחנו סתומים... נתחיל מזה ששופ רייט היא לא 'חנווני' אלא אחת מרשתות הסופרים הגדולות ביותר בחוף המזרחי. אז אוקיי, אולי שופ רייט נתקעו עם מלאים, הלכתי לחנות אחרת. קניתי גם שם, בדיוק באותו מחיר (ראו תמונה). שם גם קניתי טעמי וטוויסט והמחירים שלהם גם בצילום. מה שלא מופיע בצילום היא שקית של 25 יחידות מיני טורטית (400 גר') שקניתי ב- 3.99 דולרים. כנראה שכל ניו ג'רזי נתקעו עם מלאי....".

"שטראוס היקרים - אתם טוענים שהכל יקר, זה לדעתכם נותן לגיטימציה למחירים מטורפים? אני בטוח שאף אחד בניו ג'רזי לא מפסיד על המחיר הזה. ולנקודה האחרונה שלכם - אתם צודקים. המשווקים בניו ג'רזי (או בארה"ב בכלל) רוצים למשוך קונים. ואפילו קונים ישראלים. חבל שאתם לא משכילים לעשות אותו".

תגובת שטראוס: "המחיר לצרכן נקבע ע"י הקמעונאי בלבד"

מחברת שטראוס נמסר בתגובה: "בעקבות המחאה, חברת שטראוס ביצעה הוזלות קבועות של כ-10% בממוצע בלמעלה מ-50 מוצרים מרכזיים, כולל מוצרי חלב, שוקולד פרה, קפה טורקי, חומוס אחלה ועוד. מדובר בהוזלה קבועה, לא אקט שיווקי, לא הנחות חד פעמיות ולא 'מבצעים', אלא במחירי מחירון מוזלים וקבועים. זאת ועוד, החברה קלטה ביוזמתה את עובדי כח האדם שעבדו אצלה הרבה לפני השביתה שנערכה באחרונה, קיצצה בשכר ההנהלה והבכירים והטיבה את תנאי עובדיה, כי צדק חברתי אינו מתבטא רק בהורדת מחירים, אלא בדאגה לקיומה של החברה המפרנסת עשרות אלפי עובדים ברחבי הארץ. החברה תמשיך להיות קשובה לצרכניה.

המחיר הסופי לצרכן נקבע אך ורק על ידי הקמעונאיים ואינו נמצא בשליטתנו. החטיפים שנמכרים בניו ג'רזי נמכרים במחיר מבצע עליו החליטו הקמעונאיים המקומיים, ואינם מאפיינים את המחירים לצרכן במהלך השנה. בדומה, ניתן למצוא גם בישראל גם בארץ חטיפים במחיר של 2 שקלים. זו החלטה של הקמעונאי, לא של שטראוס".

משטראוס נמסר כי בין היתר ניתן למצוא מבצעיים נקודתיים ברשתות הבאות:

3 ב-6 שקלים (2 שקלים) ברשת יינות ביתן.

4 ב-10 שקלים (2.5 שקלים לבודדת) ברשת יש.

7 ב-20 שקלים (2.85 שקלים בבודדת) בשפע שוק.

ושבוע הבא 6 ב-16 שקלים (2.66 שקלים לבודדת) בשופרסל דיל.