"הוט" מעלה מחירים, הלקוחות לא קיבלו הודעה

חברת התקשורת צפויה להעלות השבוע תעריפים, בין השאר גם על שירותי VOD, דמי מנוי לקו הטלפון ותעריף השיחות. התקנות אמנם מאפשר לה לעשות זאת מעת לעת, אך זאת בתנאי שהיא מודיעה על כך באופן מסודר. לקוחות התלוננו: לא קיבלנו כל הודעה מוקדמת על כך. החברה בתגובה: כולם יעודכנו על כך

הוט. מעלה מחירים, הלקוחות יידעו? (חדשות 2)

בעוד ימים ספורים צפויים להתייקר תעריפי המחירים ב"הוט", הלקוחות יחלו לשלם יותר, אולם חלקם טוענים כי כלל לא קיבלו מהחברה התרעה מוקדמת על הכוונה לשנות את המחירים. ב"הוט" מבטיחים כי כל לקוח יקבל הודעה מסודרת בטרם שינוי בפועל.

החל מ-16 בפברואר יעלו התעריפים עבור השירותים בכמה שקלים, בהתאם לשירות ולמסלול בו נמצא הלקוח. כך, לדוגמה, יעלה מעתה שירות ה-VOD של החברה 19.90 שקלים בחודש, לצד עלייה במחירי ערוצים וחבילות הנרכשים בנפרד.

דמי המנוי לקו הטלפון יעלו ב-10 שקלים נוספים לחודש ותעריף השיחות ישתנה ב-10 אגורות לשיחה קווית או סלולרית. לקוחות ה"טריפל" יחושו פחות את השינוי בכיסם, אך גם עבורם ישתנה המחיר בשקלים ספורים.

הוט: "כל הלקוחות יקבלו הודעה בחשבונית"

יש לציין כי התקנון מאפשר עליית מחירים מעת לעת, כשעל החברה להודיע על כך ללקוחותיה באופן מסודר. בין היתר, מאפשרת החברה למנויי הטלוויזיה עדכון דרך ההודעות המופיעות על המסך כשעליה לעשות זאת גם בכתב.

מ"הוט" נמסר בתגובה: "הוט מעדכנת מעת לעת את המחיר של המוצרים והשירותים, ועדיין מציעה את המחירים המשתלמים בשוק...בשל מועדי חיוב שונים של לקוחות ההודעה עשויה להתקבל בזמנים שונים, אולם אנו מבטיחים כי כל הלקוחות יקבלו הודעה מפורטת בחשבונית המגיעה במייל או בדואר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת