חברת התעופה ההונגרית "מאלב" הפסיקה לפעול

חברת התעופה ההונגרית מאלב הודיעה על הפסקת פעילות וקרקוע כל מטוסיה. החברה מפעילה טיסות מישראל לבירת הונגריה. בתחילת השבוע קרסה חברת התעופה הספרדית ספנאייר

מאלב. פשטה רגל (רויטרס)

פשיטת רגל שנייה של חברת תעופה בתוך שבוע: חברת התעופה ההונגרית מאלב הודיעה על הפסקת פעילותה וקרקוע כל טיסותיה.

 החברה שהחלה לטוס ב-1946 נקלעה לחובות של כ-270 מיליון דולר לאחר שהממשלה ההונגרית שמחזיקה את החברה בבעלותה, הפסיקה להזרים לה כספים, בשל חוקי האיחוד האירופי, האוסרים על מתן מימון ממשלתי.

באתר החברה נכתב: "בתום 66 שנות פעילות בלתי פוסקת, מאלב לא תמריא עוד". עוד נמסר בהודעה, כי ספקים העובדים עם החברה "איבדו בה אמון" ודרשו לקבל את הכספים המגיעים להם. "במצב זה, החברה אינה יכולה להמשיך בפעילותה", נכתב בהודעה.

גם ספנאייר הספרדית פשטה רגל

חברת התעופה הספרדית "ספנאייר" (Spanair) פשטה רגל בתחילת השבוע. בהודעה שפורסמה באתר האינטרנט של החברה נמסר כי החברה תפסיק את כל פעילותה באופן מיידי. טיסותיה לא ימריאו מספרד וטיסות יבוצעו רק על מנת להחזיר את צי המטוסים של החברה לבסיסה בנמל התעופה של ברצלונה.

החברה הספרדית הפעילה 30 מטוסים ל-40 יעדים באירופה, במזרח התיכון ובאיים הקנריים (הממוקמים מול חופי אפריקה ושייכים לספרד). בין יעדיה נמנה נמל התעופה בן גוריון, אליו טסה החברה שלוש פעמים בשבוע מנמל התעופה של ברצלונה.

האסון האווירי החמור בהיסטוריה של ספרד נרשם לחובת ספנאייר, כשהתרסק מטוס של החברה מייד לאחר ההמראה מנמל התעופה של מדריד בקיץ 2008. 154 נוסעים נהרגו בהתרסקות. חקירה שביצעו רשויות התעופה של ספרד העלו כי המטוס התרסק בשל כשל טכני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת