המכונית הקוריאנית קיה כבשה את ישראל

חברת "קיה" פותחת את השנה במקום הראשון בטבלת המסירות בחודש ינואר עם עם 2,126 מכוניות, נתון שמצליח להפתיע לא מעט גורמים בענף. קיה הגיעה לישראל באמצע שנות התשעים ועד לפני מספר שנים לא נחשבה כמותג משמעותי

עקפה את מאזדה, קיה הקוריאנית (רונן טופלברג)

גאווה קוריאנית בישראל: לראשונה מאז החלה להימכר בישראל, דורגה המכונית הקוריאנית "קיה" בראש טבלת המסירות בישראל, כך לפי דוח איגוד יבואני הרכב לחודש ינואר.

קיה, חברת הבת של יונדאי העולמית שמיובאת ארצה בשלוש השנים האחרונות על ידי חברת טלקאר, מובילה את הטבלה עם 2,126 מכוניות חדשות, פורד במקום בשני עם יותר מ-2,100 מסירות ואילו יונדאי, המנצחת הגדולה של השנה שעברה הגיעה רק למקום השלישי. המכונית היפנית מאזדה שמככבת בכבישי ישראל, צנחה למקום השישי עם 1,093 מסירות לעומת 3,106 בשנה שעברה. למעשה, שנת 2011 הייה השנה הראשונה לאחר יותר מעשור שמאזדה נפרדה מתואר "המכונית הנמכרת ביותר בישראל".

המנצחת הגדולה קיה החלה להימכר בישראל באמצע שנות התשעים, ועד השנתיים-שלוש האחרונות נחשבה למותג לא משמעותי בשוק המקומי, עם תדמית אפרורית למדי. עם זאת, המכוניות שהציעה החברה בשנים האחרונות שיפרו את התמונה והביאו אותה למקום הראשון והמכובד.

בסך הכול נמסרו בינואר 20,194 מכוניות, זאת לעומת 20,769 מכוניות שנמסרו בינואר אשתקד, ירידה קלה יחסית לחלק מההערכות. חשוב להדגיש כי נתון זה מגלם את מספר המסירות, שכן חלק מההזמנות של אותן מכוניות בוצעו בסוף השנה הקודמת במסגרת מבצעי סוף השנה. 2012 צפויה לספק כנראה לא מעט כותרות מעניינות בענף הרכב בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת