מדריך: כך תקבלו קצבה מהביטוח הלאומי

רבים נרתעים מלהגיע לביטוח הלאומי בגלל הסחבת והבירוקרטיה, אבל סעיפים פחות מוכרים בתקנות המוסד, יכולים לזכות אתכם בקצבאות של אלפי שקלים בחודש - אם רק תדעו איך לדרוש אותם. איך תקבלו את הכסף?

שני מיליון וחצי אזרחים בישראל מקבלים מדי שנה קצבאות מהביטוח הלאומי, בהיקף של יותר מ-60 מיליארד שקלים. אבל מתברר שרבים מאיתנו יכולים לקבל אלפי שקלים בחודש - ואנחנו בכלל לא מודעים לכך.

הביטוח הלאומי מכסה תאונות עבודה, דמי לידה ומחלות - את זה כולם יודעים. אך החוכמה היא לחפש את האותיות הקטנות, שיכולות להניב לכם הרבה מאוד כסף. מצאנו עבורכם סעיפים קטנים שיכולים לזכות אתכם בקצבה. אם לדוגמה החלקתם על המדרכה ברחוב או שברתם את הרגל - תוכלו לקבל קצבה חודשית. כל מה שצריך לעשות הוא להצטייד באישור מרופא שמאשר את הפגיעה, ולמלא טופס תביעה - שניתן למצוא באינטרנט.

אז מה הצעד הבא? פשוט מאוד למצוא את הסעיף הנוגע לכם. שימו למשל לסעיף הבא, תחת הכותרת "דמי תאונה": אם נפגעתם בתאונה שאינה תאונת עבודה, כמו למשל נפילה בקרבת הבית או אפילו אם עברתם תאונת סקי, ויכולת התפקוד שלכם נפגעה - אתם יכולים לקבל קצבה של עד 2,000 שקלים למשך 90 יום. המרוויחים העיקריים מהסעיף הזה הם עצמאיים, מאחר ועובדים שכירים זכאים לימי מחלה ממקום העבודה שלהם.

פשוט לטרוח ולברר

סעיף נוסף שרבים מאיתנו יכולים להיכנס תחתיו הוא פגיעה פיזית. מה זה בדיוק אומר? אם למשל נהג משאית עבר התקף לב או נגר שידו נשברה - ולא יכולים להמשיך בעבודה הקודמת שלהם, זכאים לשירותי שיקום. הביטוח הלאומי יעזור לכם לרכוש מקצוע חדש ולעבור שיקום מקצועי. שווי ההטבה יכול לנוע בין 2,000 ל-6,000 שקלים בממוצע, תלוי בגובה ההכנסה הקודמת.

גם למתנדבים מצאנו סעיף שיכול לספק אלפי שקלים. מי שרשום כמתנדב ונפגע במהלך ההתנדבות, זכאי לקצבה כאילו הוא נפגע במקום עבודה רגיל. שווי ההטבה יכול להגיע ל-3,000 שקלים בחודש. כך גם לגבי מי שהציל חיים של אדם אחר ונפגע עקב כך, יזכה לקצבה הגבוהה ביותר בביטוח הלאומי - עד קרוב ל-100 אחוזים מגובה המשכורת.

אז לא רק לידה או שינוי דרסטי בחייכם יכול לזכות אתכם בקצבה מהביטוח הלאומי. לא מעט אירועים מצערים שהגבילו אתכם יזכו אתכם באלפי שקלים. כל מה שצריך, הוא לטרוח ולברר - האם הקריטריונים, נוגעים גם לכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת