חברת התעופה הספרדית "ספנאייר" פשטה רגל

חברת התעופה הספרדית ספנאייר הודיעה על הפסקת כל טיסותיה. החברה מפעילה קו מברצלונה לנתב"ג, בו פועלות 3 טיסות בשבוע. אמורים לטוס לברצלונה? קראו את המדריך המלא – מהן זכויותיכם ומה האפשרויות לטיסה חלופית

חברת התעופה הספרדית "ספנאייר" (Spanair) פשטה רגל. בהודעה שפורסמה באתר האינטרנט של החברה נמסר כי החל מהיום החברה תפסיק את כל פעילותה. טיסותיה לא ימריאו מספרד וטיסות יבוצעו רק על מנת להחזיר את צי המטוסים של החברה לבסיסה בנמל התעופה של ברצלונה.

החברה הספרדית הפעילה 30 מטוסים ל-40 יעדים באירופה, במזרח התיכון ובאיים הקנריים (הממוקמים מול חופי אפריקה ושייכים לספרד). בין יעדיה נמנה נמל התעופה בן גוריון, אליו טסה החברה שלוש פעמים בשבוע מנמל התעופה של ברצלונה.

האסון האווירי החמור בהיסטוריה של ספרד נרשם לחובת ספנאייר, כשהתרסק מטוס של החברה מייד לאחר ההמראה מנמל התעופה של מדריד בקיץ 2008. 154 נוסעים נהרגו בהתרסקות. חקירה שביצעו רשויות התעופה של ספרד העלו כי המטוס התרסק בשל כשל טכני.

ברשותי כרטיס של ספנאייר. מה לעשות?

הקוד של חברת ספנאייר הוא JK או JKK. אם אלו האותיות שמופיעות בתחילת מספר הטיסה - הכרטיס שברשותכם הוא כרטיס של חברת ספנאייר. קריסה של חברת תעופה היא תמיד אירוע לא נעים, אך לא תמיד המצב אבוד.

*מי שהזמין את הטיסה באתר החברה, וטרם טס, יש ליצור קשר עם חברת האשראי לבטל את העסקה ובמקביל להזמין טיסה בחברה אחרות. חברות אחרות שטסות לברצלונה הן אל-על וארקיע הישראליות, ואייר אירופה ו-וולינג (Vueling) הספרדיות.

*מי שהזמין את כרטיס הטיסה דרך סוכנות נסיעות, יש ליצור קשר עם הסוכנות. ברוב המקרים הסוכנויות יזמינו עבורכם טיסות חלופיות.

*מי שכרגע נמצא בברצלונה או בכל יעד אחר, ואמור לחזור עם ספנאייר - בשלב הזה יש להזמין כרטיס חזרה על חשבונכם.

*בדקו את ביטוח הנסיעות שלכם. חלק מהביטוחים מכסים מצב כזה, והם יחזירו לכם את עלות הטיסה או ידאגו לכם לטיסה חלופית.

*החברה עצמה מסרה כי הגיע להסכם עם חברות התעופה איבריה, וולינג ואייר אירופה לתעריפים מופחתים לנוסעים המחזיקים כרטיסים תקפים של ספנאייר. אם הזמנתם את הכרטיס בעצמכם, כדאי לפנות לחברות אלה קודם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת