"בלאק פריידי" בארץ: המדריך המלא

מחר הטירוף מתחיל: יום הקניות האמריקני שבו אפשר למצוא מוצרים בהנחות של עד 80% מגיע גם לארץ. בחנויות ובקניונים ייצאו במבצעים ידידותיים, וגם החופשות יעלו פחות וההזמנות דרך האינטרנט מחו"ל צפויות לשבור שיאים. איך תוכלו לחסוך ביום הקניות? הטיפים החשובים - בפנים

קצת יותר משבועיים עברו מאז טירוף הקניות הסיני - "יום הרווקים" - ומחר (שישי) ייצא לדרך יום הקניות האמריקני שהפך לחגיגה, ה"בלאק פריידי". במסגרת היום המיוחד מציעות חברות בארה"ב הנחות של עד 80%, אך היום כבר ממש לא צריך לגור בארצות הברית בשביל להשתתף בחגיגה הצרכנית, וישראלים רבים צפויים לקנות ברשת וגם לנצל את ההנחות שמציעים בארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גם בישראל מעניקים הנחות במסגרת יום שישי השחור: ברשת המשביר לצרכן, למשל, תוכלו למצוא הנחה של לפחות 20% במחלקות השונות, וברשת האלקטרוניקה "באג" תוכלו למצוא את האוזניות היקרות של "ביטס" ב-499 שקלים במקום כ-800 שקלים.

"הרשתות תמיד מחפשות סיבה למסיבה וזו התקופה לעשות את זה, כי זו עונת החורף", הסבירה מירב אליהו, סמנכ"ל שיווק וסחר ב"אפריל‎". "זה הזמן להכניס יותר קהל לקניונים ולחנויות ולהעניק להם את ההנחות הסופר אטרקטיביות כמו בארצות הברית". גם חופשה יכולה להיות זולה יותר: בדקה ה-90 מציעים טיסה ב-90 אירו למגוון יעדים באירופה, ולילה במלון בארץ ב-90 שקלים.

איך תוכלו לחגוג ברשת וגם לחסוך?

אבל ה"בלאק פריידי" הוא לא רק בחנויות הפיזיות - סקר של חברת התשלומים המקוונים "פייפל" מצא כי 72% מהישראלים מעדיפים לעשות קניות ברשת. באתר השילוח "Buy2USA" מעריכים כי 80 טונות של מוצרים צפויים להגיע לישראל אחרי סוף השבוע הזה.

אך איך תוכלו למצוא את ההנחות המשמעותיות ביותר? השוו את המחירים בחנויות לאתרי האינטרנט בארץ ובחו"ל. כמו כן יש לבדוק אם האתר מחו"ל מאפשר משלוחים לישראל או דרך אתר שילוח, ומה העלויות. חשוב לזכור כי על קנייה באתרים מחו"ל יש פטור ממס וממע"מ עד 75 דולרים. אם הרכישה תגיע עד לסכום של 500 דולרים תחויבו במע"מ, ותצטרכו להוסיף גם מכס.

ומה ישראלים קונים ברשת? הקטגוריות המובילות הן: קופונים, אופנה, תיירות, בידור וגם תשלום חשבונות. קטגוריית האופנה נמצאת בעלייה חדה ומתמדת והיא מהווה 35% מסה"כ הרכישות. האתרים המובילים עבור רכישות לישראל הם: Ebay, Asos, Next ו- Styleriver.