התינוק בשוק: שקית במבה בדיוטי פרי עולה 12 שקלים

נוסעים לחו"ל נדהמו לגלות כי מחירו של החטיף הפופולרי בנתב"ג יקר פי 3 ממחירו בכל מרכול בארץ – ובדומה לו, גם מחירם של חטיפים נוספים. הבדיקה שחשפה את המחירים השערורייתיים מגיעה לאחר המחאה על מחירי הקפה הגבוהים בשטח נמל התעופה. חברת ג'יימס ריצ'רדסון: "מדובר בטעות, המחירים עודכנו"

אין כמו במבה? חכו עד שתגלו את המחיר: ציבור הנוסעים לחו"ל שעובר בדרך בדיוטי פרי ודאי יופתע לגלות כי מחירו של המוצר שאולי מזוהה יותר מכל עם ישראל, חטיף הבמבה, מרקיע שחקים - בדומה למטוסים בנמל התעופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיקה של העיתון "גלובס" מעלה כי מחירה של שקית במבה גדולה (אריזת 80 גרם) במדפי הדיוטי פרי עומד על לא פחות מ-12 שקלים (3 דולר) - פי שלושה מהמחיר של החטיף בחנויות, שעומד על 4 שקלים בממוצע.

ולא רק חטיף הבוטנים הפופולרי יקר: גם החטיף "אפרופו" נמכר בחנויות ג'יימס ריצ'רדסון באותו המחיר. שקית ביסלי באריזת 200 גרם כבר נמכרת ב-18 שקלים (4.5 דולר), כשהמחיר לשקית הגדולה כמעט בכל סופרמרקט עולה 8 שקלים בממוצע.הבדיקה נעשתה לאחר שהמחירים בנתב"ג הובילו לאחרונה למחאה בעקבות תמחור הקפה השערורייתי שאף הגיע לדיון בכנסת. עקב המחאה, הוכנסו לשטח הדיוטי פרי מכונות קפה בהן נמכר קפה ב-6-7 שקלים: מחצית ואפילו שליש ממחיר הקפה במתחם.

מרשת ג'יימס ריצ'רדסון נמסר בתגובה: "לאחר בדיקת הנושא עולה כי מדובר בתמחור שגוי עקב טעות אנוש - ועל כך אנו מתנצלים. פעלנו מיידית לעדכון המחירים. המחירים המעודכנים כעת הם: 1 דולר אמריקאי לשקית במבה של 80 גרם ו-1.5 דולר לשקית ביסלי של 200 גרם".

מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה: "חנות הממתקים של ג'יימס ריצ'רדסון פועלת בכללים תחרותיים ולכן יש לפנות זכיין".

מאסם, יצרנית החטיפים, נמסר בתגובה לפרסום: "אסם אינה קובעת את מחיר המוצרים על המדף".