לראות כדי להאמין: דירה במרכז ת"א של 8 מ"ר בלבד

"ריהוט מלא בדירת חצי חדר", נכתב במודעה המפרסמת דירה להשכרה במרכז תל אביב, 8 מטרים רבועים גודלה. כתב חדשות 2 Online הלך לבדוק מה כולל הריהוט, כיצד הוא נכנס לתוך החלל הקטן, ומה גובה שכר הדירה. כך זה נראה

מצוקות הדיור בישראל בכלל ובתל אביב בפרט מגיעה למצבים אבסורדים. צעירים המגיעים לעיר הגדולה מוכנים להיכנס לדירות מרופטות, ישנות וגם קטנות, לעתים קטנות מדי. בחיפוש באחד מאתרי השכרת הדירות נתקלנו בדירה להשכרה, 8 מטרים בלבד גודלה. היינו חייבים לראות אותה בעיניים כדי להאמין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"ריהוט מלא עם מטבחון כולל כיריים חשמליים, מקרר קטן, טלוויזיה, מיטת יחיד, דוד מים חשמלי ושולחן מתקפל מהקיר", הבטיחה המודעה. הכול נכנס בחלל הקטנטן של "דירת חצי חדר", אם להיות מדויקים. והמחיר - 1,950 שקלים בחודש, לא כולל חשבונות כמובן.

"כזאת דירה עוד לא ראית", מבטיח לנו בעל הדירה כשעולים במדרגות. "איך שאתה נכנס זה כבר הדירה". הוא מצביע על כמה בלטות שאמורות לשמש את הדייר כסלון. המטבח מורכב ממיני מקרר ומיקרוגל שעומדים לצד טלוויזיה שמונחת על מדף מעל השיש. לצידם, מופרדים רק בווילון, נמצאים כיור, שהברז שלו משמש גם למקלחת, ושירותים.

"במחיר כזה אין דירות כאלה", מבטיח בעל הדירה כשמעז הדייר המיועד להתלונן על מחיר הדירה הגבוה. הוא מצביע בגאווה על השיש, ואומר: "הכול פה חדש".

הדירה ממוקמת באזור מבוקש במרכז תל אביב ולטענת המשכיר, לא נותרה כמעט יום אחד ריקה ב-20 השנים האחרונות. כל המפרט המצוין במודעה קיים. "זו דירה למי שעובד כל היום, מסיים לעבוד וצריך להניח את הראש", מודה בעל הדירה. "זה בהחלט לא מקום לריקודים".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv