איקאה: תקלה בחגורת הבטיחות של כיסא האוכל לתינוק

עשרות אלפי משפחות ובעלי מסעדות, שרכשו באיקאה את כיסא האוכל לתינוקות מדגם ANTILOP, מתבקשים להחליף את חגורת הבטיחות בכיסא - זאת בשל תקלה שעלולה לסכן את הפעוטות. הרשת קוראת לקונים ליצור קשר עם שירות הלקוחות ולהחליף את חגורת הבטיחות ללא תשלום

כיסא האוכל מדגם ANTILOP. סכנת בטיחות (איקאה)

רשת איקאה ישראל קוראת ללקוחות שרכשו כיסא אוכל לילדים מדגם ANTILOP להחליף את המוצר, זאת בעקבות תקלת בטיחות שהתגלתה בחגורת הבטיחות של הכיסא.

קריאת ה"ריקול" הגיעה לאחר שרשת איקאה העולמית קיבלה דיווחים על כך שחגורת הבטיחות עלולה להיפתח לאחר שימוש ממושך, ובכך לגרום סכנת נפילה לפעוטות. בחברה הדגישו כי "עד כה נמכרו בעולם כמיליון ו-200 אלף יחידות של המוצר, אך התקבלו דיווחים רק על שלושה מקרים שבהם נמצאו חגורות שנשחקו ונפתחו".

עשרות אלפי משפחות ובעלי מסעדות בישראל שרכשו את כיסא האוכל הזול, ייאלצו ליצור קשר עם שירות הלקוחות של החברה כדי לבצע את ההחלפה ללא תשלום.

בהודעה שפירסמה הרשת נכתב כי ניתן לפנות בנושא למענה הטלפוני שמספרו 35832* או לטלפון 09-8928888, או בדלפקי שירות הלקוחות בחנות בראשון לציון.

מדובר בכיסא מדגם ANTILOP עם מספר יצרן 17389, שיוצר בין התאריכים יולי 2006 ועד נובמבר 2009 בלבד. המספרים מוטבעים בחלקו התחתון של הכיסא. באיקאה ציינו כי במידה ותאריך הייצור אינו בטווח שצוין, החגורה תקינה ואין צורך בהחלפתה.

מהנהלת הרשת נמסר כי "איקאה אינה מתפשרת על נושא בטיחות במוצריה וקוראת לכל הלקוחות שרכשו כיסא בטיחות מסוג זה, ליצור קשר עם שירות הלקוחות על מנת להחליף את חגורת הבטיחות הנלווית אליו ללא עלות בחנות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת