בהלה: לחץ עצום במוקדי האשראי

לקוחות רבים מתלוננים על צליל חיוג תפוס, זמני המתנה ארוכים ונציגים שלא חוזרים בחברות כרטיסי האשראי: "אי אפשר להשיג אתכם, זה מרגיז". בחברות האשראי מנסים להרגיע: "תגברנו מוקדים, נחזור לכולם"

לחץ עצום במוקדי השירות (חדשות 2)

מאז פורסמה ההודעה על מתקפת ההאקרים שהביאה לחשיפת פרטי לקוחות רבים, זינקה כמות הפניות למוקדי השירות של חברות האשראי במאות אחוזים. כתוצאה מהעומס שנוצר, לקוחות רבים מתלוננים כי הם נתקלים כבר שעות ארוכות בצליל תפוס במוקדים הטלפוניים. המעטים שבכל זאת הצליחו להיענות על ידי המערכת, נתקלו בזמני המתנה ארוכים באופן קיצוני עד לקבלת מענה אנושי.

נראה כי מוקדי השירות של חברות האשראי קרסו בעקבות בהלת הכרטיסים, והובילו גם לעומס חריג במיוחד ששיבש את פעילות אתר חברת כאל. בחברות מתקשים להתמודד עם המצב, אך מבטיחים טיפול מיידי ומקצועי בלקוחות שנפגעו.

חלק מהתגובות שהתקבלו בעמוד הפייסבוק של החברות מכילות תלונות רבות על מוקדי השירות של חברות כרטיסי האשראי. אחת מהן התלוננה שהמספר שניתן תפוס משעות הבוקר וכי לא ניתן לקבל מענה אנושי למרות זמן ההמתנה הממושך. "אי אפשר להשיג אתכם, זה מרגיז", כתבה אחת מהם.

חברות האשראי: "לא ייגרם נזק ללקוחות"

מלאומי קארד נמסר: "אכן יש זרם של פניות מאתמול בלילה, החברה מתגברת כל העת את המוקדים על מנת לתת את השירות המהיר ביותר. משעות הבוקר החברה פונה באופן יזום לבעלי הכרטיסים, מרגיעה אותם שלא נעשה נזק ובתוך יומיים יוחלפו הכרטיסים".

מכאל נמסר בתגובה: "בשל הפניות באתר יש עומס באתר. אנחנו יוצרים קשר יזום עם הלקוחות שפרטיהם פרסמו, ומדובר בפחות מ-3,000 לקוחות. אנחנו עובדים בתגבור מלא במוקד השירות ובאתר. ללקוחות יש אפשרות לפנות אלינו גם בעמוד הפייסבוק".

מנכ"ל ישראכרט, דב קוטלר אומר כי "באופן טבעי יש עומס גדול מהרגיל. תגברנו את כל המוקדים והמטרה היא לענות עד סוף היום לכולם. הכנסנו גם אופציה לברר האם פרטיך נחשפו על פי הקשת תעודת הזהות, ללא מענה אנושי, ונשמח אם אנשים ינצלו אותה - ובעקבות פנייתכם אף נוסיף בזמן הקרוב 90 קווים פעילים, כדי למנוע מצב של היתקלות בצליל תפוס".

עוד בנושא:

השב"כ יגן על הבנקים ועל חברות הסלולר

יחימוביץ': "חייבים לעצור את המאגר הביומטרי"

מנכ"ל כאל: "אין חשש לנזק כספי"

נפרצו חשבונות של מאות ישראלים

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת