חנות חדשה של איקאה תיפתח בצפון

תושבי הצפון, היכונו: בשנת 2014 ייפתח בצומת קרית אתא, מאחורי מרכז "ביג קריות", סניף חדש ושלישי בישראל של רשת הריהוט השוודית "איקאה". בחנות החדשה יושקעו 600 מיליון שקלים, והיא תשתרע על שטח של 24 אלף מ"ר. מנכ"ל איקאה ישראל: "כניסתה של איקאה לאזור תוביל לשגשוג וליצירת מקומות עבודה רבים"

איקאה: בקרוב גם בצפון

עכשיו זה סופי: חנות שלישית בישראל של ענקית הריהוט השוודית "איקאה" תיפתח מאחורי מרכז "ביג קריות" בצומת קרית אתא. החנות החדשה צפויה להיפתח בהשקעה של כ-600 מיליון שקל בשנת 2014, והיא תשתרע על שטח של 24 אלף מטרים רבועים.

בפברואר 2010 החלו המגעים להקמת סניף שלישי של רשת הריהוט, הפועלת היום בראשון לציון ובנתניה - שם ייפתח הסניף מחדש בקרוב, זאת לאחר השריפה הגדולה בתחילת השנה. הקרקע מאחורי "ביג קריות היא בשטח של 97 דונם.

"שיכון ובינוי" שבשליטת שרי אריסון, מכרה 50% מהקרקע שבבעלותה בצומת קרית אתא ל"איקאה ישראל" שבבעלות מתיו ברונפמן, תמורת 55 מיליון שקל, לצורך הקמת סניף של 24 אלף מטרים רבועים  בהשקעה של כ-600 מיליון שקל.

במסגרת הסכם שיתוף הפעולה בין איקאה לבין שיכון ובינוי, מתכוונות שתי החברות להקים על הקרקע פרויקט שיכלול מרכז מסחרי, שטחי חנייה ותחנת דלק, בהם יועסקו 1,000 עובדים, וכן התחייבות של איקאה לשכור את המבנה משיכון ובינוי לתקופה של כ-25 שנה.

"הבחירה בפתיחת החנות השלישית בצומת קרית אתא, היא חלק מהותי מפריסת רשת איקאה בישראל", אמר רון הדסי, יו"ר איקאה ישראל. "החנות בקריית אתא תיפתח כ-11 שנים לאחר פתיחת החנות הראשונה בנתניה, כשנתיים לאחר פתיחת החנות בראשון לציון והפתיחה המחודשת של חנות נתניה במרץ 2012. אין לי ספק כי בדומה לנתניה וראשון ציון, כניסתה של איקאה לאזור תוביל לשגשוג האזור כולו וליצירת מקומות עבודה רבים לתושבי האזור".

מנגד אמר מנכ"ל שיכון ובינוי נדל"ן, תמיר דגן, כי "אנחנו שמחים לחבור לרשת איקאה על מנת לבנות מרכז מסחרי שיביא בשורה עבור תושבי הצפון. הניסיון שלנו בבנייה והשבחה של מרכזים מסחריים לצד הניסיון הרב של איקאה ביצירת ערך עבור הצרכנים שלה יהפכו את המרכז החדש למקום שוקק של תעסוקה, מסחר וכלכלה הפועלת למען תושבי האזור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת