תמה המחאה - נגמרו המבצעים

חצי שנה אחרי המחאה נגד יוקר המחיה, מוצרי החלב שלנו שוב מתייקרים. בשבועיים הקרובים יופסקו סופית המבצעים של המחלבות הגדולות על המוצרים השונים. בדקנו כמה זה יעלה לנו מעכשיו

כמעט בלי שהרגשנו, יצרניות החלב והגבינות מבטלות את מבצעי העומק עליהם הכריזו מיד אחרי מאבק הקוטג' ומחאת מעמד הביניים לפני חצי שנה. בחודשים האחרונים הלחץ על היצרניות ירד, וכך המבצעים שנתחמו בזמן לא הוארכו.

בחודש שעבר הייתה זאת תנובה שהפסיקה את מבצע ההגדלות - במסגרתו נהנו הצרכנים מאריזה גדולה ב-20% עד 30% תמורת אותו המחיר. בימים אלו מצטרפת אל תנובה גם טרה שמורידה את המוצרים המוגדלים מהמדפים. גם בשטראוס יפסיקו בשבועיים הקרובים את המבצעים, במסגרתם נמכרו שני מארזים של גבינה לבנה או ארבעה יוגורטים במחיר של עשרה שקלים.

אנחנו בדקנו בעזרת אתר "הסופר" כמה יעלה לנו היום לרכוש מוצרי חלב ברשתות השיווק השונות, וכיצד ביטול המבצעים ישפיע על סל הקניות שלנו, והנה התוצאות:

גבינה לבנה סקי 5% עולה 6.07 ש"ח בשופרסל ישיר, 6.41 ש"ח במגה ו-5.40 ש"ח ברשת רמי לוי.

קוטג' תנובה 5% שעד היום עלה 5 ש"ח ליחידה - עולה היום 5.90 ש"ח ברשת שופרסל, 5.49 ש"ח ברשת מגה ו-4.70 ש"ח ברמי לוי.

עבור מעדן מילקי שנמכר עד היום ב-2.5 ש"ח, אם קניתם מארז רביעייה - תשלמו עכשיו 2.85 ש"ח בשופרסל ובמגה, ו-2.60 ש"ח ברמי לוי.

גם היוגורטים יעלו יותר - דנונה תפוח לדוגמה, שנמכר גם כן ב-2.5 ש"ח לרוכשים מארז רביעייה יעלה מעתה 4.99 ש"ח בשופרסל ובמגה ו-4.20 ₪ ברמי לוי.

באופן כללי, מדובר בעלייה של כ-20% מהמחירים בשיא המחאה, אז מחירי הגבינות הלבנות, הקוטג' והחלב עמדו על כ-5 ש"ח ואף פחות מכך ליחידה.

במחלבות אומרים היום כי הן ממשיכות מצידן במבצעים זמן ארוך יותר מהצפוי, עד לסוף השנה האזרחית. במקביל להפסקת המבצעים הללו הן טוענות כי הורידו את מחירי המחירון של עשרות מוצרים. אך נראה שהקיץ חלף - והמחירים שוב מזנקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת