"המקררים החסכוניים": יוזמת משרד האנרגיה הסתיימה תוך שבוע

משרד האנרגיה והמים הודיע כי סיים את מבצע "סבסוד המקררים" עליו הכריז רק לפני שבוע, ובו יוענק סבסוד של 60% ממחירו של מקרר חדש לבעלי הבטחת הכנסה. זאת, אחרי שבוע מהכרזת המבצע. מטרת היוזמה: לצמצם משמעותית השימוש בחשמל

כמה זמן נדרש למדינה לחלק 25 אלף מקררים? שבוע בלבד. משרד האנרגיה והמים הודיע הערב כי סיים את מבצע "סבסוד המקררים" עליו הכריז בשבוע שעבר, ובמסגרתו הוענק סבסוד של עד 60% מעלות מקררים חדשים בעבור מקבלי הבטחת הכנסה והשלמת הכנסה. זאת, לטענת המשרד, בשל הביקוש הרב.

רק בשבוע שעבר הודיע המשרד על השקתו של הפרויקט, במסגרתו המדינה סבסדה את החלפתם של 25 אלף מקררים, במסגרת תכנית לצמצום צריכת החשמל. המקררים נבחרו להיות הראשונים שיוחלפו מבין מכשירי החשמל, בשל העובדה שפעילותם נמשכת לאורך 24 שעות ביממה. השר לנדאו ציין כי החלפה של מקרר מיושן בחדיש וחסכוני לחשמל עשויה לחסוך למשק בית סכום של כ-600 שקלים בשנה.

ממשרד האנרגיה והמים מוסרים כי לאור הצלחת המבצע יערכו בימים הקרובים במשרד האנרגיה והמים הערכת מצב, ויוחלט איך להמשיך עם מבצעים דומים בעתיד, ובכלל זה יישקלו המשך מבצעים נוספים לאוכלוסיות ממוקדות.

ומה עם מכשירי חשמל אחרים?

המקררים שניתן היה להחליף במסגרת הפרויקט הם כאלו שגילם עולה על חמש שנים, שכן אז נכנס לתוקף התקן המחייב את מכשירי החשמל לפעול ביעילות אנרגטית. לפי ההערכות, מצויים מקררים שאינם עומדים בתקן המחמיר בכ-600 אלף משקי בית בישראל.

ואם תהיתם מה לגבי מכשירי חשמל אחרים - הרי שהחל מפברואר הקרוב ייכנסו גם מזגנים ונורות חיסכון לפרויקט. מארז של 3 נורות ידידותיות לסביבה יימכר ב-20 שקלים בלבד. לקראת סוף השנה אמורים להתחיל גם עם דודי שמש ומכונות כביסה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת