רוכשים מקרר חדש? המדינה תחסוך לכם 60% מהמחיר

מי שחשב להחליף את המכשיר המיושן שבמטבח יקבל כעת תמריץ רציני לעשות זאת: בניסיון לצמצם את צריכת החשמל, יעודד משרד התשתיות החלפת מקררים בני חמש שנים ויותר - אז טרם נקבע התקן המחמיר והידידותי לסביבה. בקרוב: גם מזגנים, מכונות כביסה ונורות חסכוניות

מקרר. עדיף להחליף (חדשות 2)

משרד התשתיות הלאומיות השיק היום פרויקט חדש, שבמסגרתו ייצאו כולם נשכרים: אתם תזכו לקבל מקרר חדש וידידותי לסביבה במחיר מוזל - וצריכת החשמל תרד.

בהוראת השר עוזי לנדאו, תסבסד המדינה את החלפתם של 25 אלף מקררים למקבלי הבטחת הכנסה והשלמת הכנסה, בסבסוד של עד 60% הכולל את עלויות הובלת המקרר. בתחילת פברואר תורכב התכנית ויוכלו להשתתף בה כל אזרחי ישראל - שלהם יוצעו 50 אלף מקררים בסבסוד של עד 30%.

המקררים נבחרו להיות הראשונים שיוחלפו מבין מכשירי החשמל, בשל העובדה שפעילותם נמשכת לאורך 24 שעות ביממה. השר לנדאו ציין כי החלפה של מקרר מיושן בחדיש וחסכוני לחשמל עשויה לחסוך למשק בית סכום של כ-600 שקלים בשנה.

המקררים שניתן יהיה להחליף במסגרת הפרויקט הם כאלו שגילם עולה על חמש שנים, שכן אז נכנס לתוקף התקן המחייב את מכשירי החשמל לפעול ביעילות אנרגטית. לפי ההערכות, מצויים מקררים שאינם עומדים בתקן המחמיר בכ-600 אלף משקי בית בישראל.

אחד מבין אלו שיידרשו להחליף את המכשיר הוא השר לנדאו עצמו, שסיפר כי המקרר שבביתו בן 15 שנים וציין: "אני מתחיל לחשוב האם לא כדאי להחליף אותו".

המקררים החדשים שיוצעו במסגרת הפרוייקט הם מתוצרת בקו, LG וסמסונג בשלושה סוגי נפח - בין 350 ליטרים ל-550 ליטרים.

ואם תהיתם מה לגבי מכשירי חשמל אחרים - החל מפברואר הקרוב ייכנסו גם מזגנים ונורות חיסכון לפרויקט. מארז של 3 נורות ידידותיות לסביבה יימכר ב-20 שקלים בלבד. לקראת סוף השנה אמורים להתחיל גם עם דודי שמש ומכונות כביסה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת